НОВИНИ

Журналіст, який потрапив у полон під Іловайськом, опублікував фото присутніх там російських військ

Опубліковано фото військ, які входили до першого кільця оточення українських сил під Іловайськом.

Журналіст і керівник громадського проекту Дорожній контроль Ростислав Шапошников, який перебував під Іловайськом у серпні 2014 року, оприлюднив фото і відео російських військових, які здійснили вторгнення до України. Він опублікував зібрані докази на сторінці у мережі Facebook.

«Мене часто запитують: чому ти не записав солдатів РФ на полі бою? Записав. На цих фотографіях зафіксовані солдати армії Російської Федерації близько 10:00 ранку 29 серпня 2014 між с. Многопілля та м Старобешеве під час виходу українських військових з Іловайського котла. Це перше кільце оточення, яке по нас не стріляло. Видно техніку та особи солдатів РФ. За це відео я ризикував життям», - написав Шапошников.

Наприкінці серпня 2014 він разом з журналістом Єгором Воробйовим і оператором ЕспрессоТВ Тарасом Чканом потрапив у полон до окупаційних військ в районі села Многопілля, коли вони разом з бійцями 2-го взводу 40-го батальйону виходили з оточення.

«Зараз 02:00 ночі, 30.08.2015. Саме в цей час, рік тому, в ніч з 29-го на 30-е, ми лежимо в посадці: я, Єгор Воробйов, Тарас Чкан і поранений солдат ЗСУ. Немає їжі та води . Ніч була страшно холодна, спали на землі. холодина жахлива. Однак біда у тому, що ми лежимо в 200-300 метрах від блок-постів солдатів армії РФ, чеченців. Вони намотували навколо нас кола, а ми фактично були в центрі їх бойових позицій. Вранці 30-го я з посадки на камеру зняв рух їхньої бронетехніки. Після обіду, при спробі прориву в сторону Комсомольського, ми потрапили на блок-пост РФ і були взяті в полон», – написав Шапошников.

За його словами, всі відеозаписи, зроблені під час подій під Іловайськом, були передані в Генеральну прокуратуру ще в жовтні 2014 року.

Нагадаємо, у серпні прокуратура оприлюднила список загиблих у Іловайському котлі бійців. Список складається з 366 імен.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.