НОВИНИ

Обвинувачений у фарбуванні зірки на висотці у Москві зізнався у наклепі на інших бейсджамперів

За його словами, про це його попросив правоохоронець під час допиту.

Руфер та бейсджампер Владімір Подрєзов, якого в Росії тримають у СІЗО за обвинуваченням у розфарбовуванні зірки на висотці на Котєльнічєской набережній в Москві в кольори українського прапора, заявив, що обмовив бейсджамперів, які зістрибнули з даху будівлі в того дня. Про це повідомили кореспонденти з зали засідань Таганского суду, який розглядає справу.

Подрєзов наголосив, що дав свідчення про те, що бейсджампери перебували на даху будівлі після фарбування зірки, на прохання слідчого або оперативного працівника.

«Я обмовив бейсджамперів. На прохання слідчого, може бути, навіть не слідчого, а оперативного працівника. Ці люди ніякого стосунку не мають. Просто їх взяли і не хочуть відпускати. Це прохання було перед допитом. Просто сказав, що потрібно буде сказати, що підветрджую раніше дані свідчення. У нього були вже готові протоколи, і він просто їх зачитував», – сказав Подрєзов.

У свою чергу, знайомий Подреєова, руфер з Москви, якого затримували разом з підсудним у вересні 2014 року в Санкт-Петербурзі, розповів журналістам, що Подрєзова били у відділку.

Як повідомлялося, відповідальність за розмальовування зірки в Москві взяв на себе український руфер Мустанг та підтвердив це фото- і відеоматеріалами.

Нагадаємо, 20 серпня у Москві підняли український прапор та частково перефарбували у жовто-блакитні кольори зірку на шпилі сталінської висотки на Котєльнічєской набєрєжной.

У поліції Москви відкрили кримінальну справу за фактом "осквернення висотної будівлі" і затримали спочатку чотирьох активістів.

Причому розфарбовування у кольори українського прапору зірки на вершині багатоповерхівки перекваліфікували з "вандалізму" на "хуліганство". Мовляв, стаття за хуліганство передбачає до семи років позбавлення волі, а за вандалізм - тільки до трьох.

Мустанг, який взяв всю відповідальність на себе, заявив, що росіяни до акції відношення не мають. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.