НОВИНИ

Схетина дав Дуді пораду стосовно заяв про Україну

Глава польського МЗС зізнався, що про пропозицію президента змінити нормандський формат дізнався з медіа.

Нормандський формат наразі є найоптимальнішим шляхом вирішення конфлікту на Донбасі, а президентові Польщі Анджею Дуді слід зважувати кожне слово, коли він пропонує його зміну. Про це заявив міністр закордонних справ Польщі Гжегож Схетина, повідомляє TVN24.

«Нормандський формат і реалізація мінських протоколів є чимось дуже важливим, ключовим для досягнення порозуміння і миру в Європі. Треба підтримувати нормандський формат. Так роблять всі країни ЄС, як і Польща», – сказав Схетина.

За словами міністра, він, як і прем’єр Польщі Ева Копач, цілковито обізнані з перебігом кожних переговорів у нормандському форматі.

«Цей процес треба підтримувати, бо для нього немає альтернативи. Може, це й не досконала формула, а розмови не йдуть так швидко, як хотілося, але альтернативи їм немає», – сказав він.

Схетина зізнався, що про пропозицію президента змінити нормандський формат дізнався з медіа.

«Якщо хтось робить зовнішню політику через медіа, то мусить рахуватися з тим, що на нього чекає важка посадка. Хотів би попросити надалі ретельніше зважувати свої слова», – зазначив глава МЗС Польщі.

Нагадаємо, раніше Дуда заявив, що сьогодні зміни в нормандському форматі не мають сенсу, потрібен інший формат за участі великих держав ЄС, США і сусідів України.

Слід зазначити, що в Польщі прем’єр міністр і міністерство закордонних справ проводили спеціальну нараду з приводу заяв президента Анджея Дуди щодо необхідності зміни формату переговорів.

Нагадаємо, 24 серпня глави України, Німеччини та Франції під час зустрічі у Берліні відкинули можливість створення нового формату переговорів по Донбасу. Однак вже 25 серпня в Адміністрації президента України заговорили про модифікації «нормандського формату».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.