НОВИНИ

The Economist пояснив, чому угода з кредиторами не гарантуватиме відновлення економіки України

Важливо стежити, як МВФ відреагує на угоду з кредиторами.

Скорочення держборгу на 20% на перший погляд видається перемогою українців, однак у підсумку така угода з кредиторами не гарантує полегшення економіці країни. Про це 25 серпня написало авторитетне британське видання The Economist.

У статті зазначають, що, пообіцявши пакет допомоги Україні в $17, 5 млрд на чотири роки, МВФ висунув три вимоги: по-перше, Україна знизить суму щорічного погашення заборгованості до щонайбільше 10% від ВВП у період до 2019-25 року; по-друге, уряд у Києві спише $15,3 млрд боргу і відсотків до 2018 року; по-третє, обсяг державного боргу до 2020 року необхідно скоротити до 70% ВВП.

«Велике питання, чи суперечливі 20% стрижки дозволять Україні досягнути цих умов», - зазначає The Economist, підкресливши, що перша умова МВФ сягає аж 2025 року, а ситуація в Україні є вкрай нестабільною.

Разом з тим, зниження $19 млрд боргу перед кредиторами на 20% означає полегшення загального тягаря держави з $70 млрд до $66 млрд, і лише до 2018 року Україна заощадить $15.3 млрд. Щодо третьої умови МВФ, на думку видання, так звана «стрижка» від кредиторів не дозволить скоротити держборг до 70% за наступні п’ять років, тому наразі уряд чекає на заяву Фонду.

«Важливо стежити, як МВФ відреагує на угоду з кредиторами. Чи планує він виділити Україні ще $ 10 млрд впродовж решти трьох з половиною років своєї антикризової програми. Якщо Україна не зможе виконати умови, чи продовжить МВФ фінансувати її?», - резюмує The Economist.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що міжнародний комітет кредиторів погодився на списання 20% держборгу України.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.