НОВИНИ

Вісім країн виступили за розслідування злочинів комунізму

Естонську ідею на конференції підтримали представники мін'юстів Латвії, Литви, Польщі, Чехії, Словаччини, Угорщини та Грузії.

Міністерства юстиції восьми східноєвропейських країн на конференції в Таллінні узгодили спільну заяву про необхідність створення міжнародної агенції, що розслідуватиме злочини комунізму. Про таке рішення повідомило міністерство юстиції Естонії.

Рішення було ухвалене 23 серпня - в день, коли світ відзначає 76 річницю від підписання Пакту Молотова—Ріббентропа.

Естонський міністр Урмас Реінсалу зазначив, що "люди повинні знати про страждання мільйонів внаслідок злочинів нацизму та комунізму"

Посадовець нагадав, що нацистські злочини отримали міжнародно визнане юридичне засудження після Нюрнбергського трибуналу; водночас, щодо комуністичного режиму такого розслідування не велося.

Естонську ідею на конференції підтримали представники мін'юстів Латвії, Литви, Польщі, Чехії, Словаччини, Угорщини та Грузії. Дані щодо позиції та участі української делегації у цьому заході не уточнюються.

Наразі немає також конкретних пропозицій щодо юридичною форми такого розслідування.

Нагадаємо, що 15 травня цього року Президент України Петро Порошенко підписав чотири закони про декомунізацію. Документами забороняється радянська символіка, засуджується комуністичний режим, відкриваються архіви радянських спецслужб. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.