НОВИНИ

МВС вирішило штурмувати Іловайськ, тому що не втримало Ясинувату – Муженко

У Генштабі назвали такі дії МВС спробою реваншу.

Начальник Генштабу Віктор Муженко заявив, що підрозділи МВС були спрямовані на штурм Іловайська за рішенням керівництва міністерства внутрішніх справ як реванш. Про це Муженко повідомив в інтерв'ю Українській правді, розповідаючи про події в Іловайську.

"Іловайськ був спробою реваншу МВС після того, як вони не втримали Ясинувату", - сказав він.

"19-го серпня підрозділ 95-ї окремої аеромобільної бригади у взаємодії з дев'яносто третього бригадою взяв цей населений пункт під контроль. Потім підрозділи МВС, які зайшли для заміни 95-ї бригади, самовільно покинули Ясиновату. Тому було прийнято рішення повторно Ясиновату НЕ штурмувати, а довести до кінця питання по зачистці Іловайська ", - розповів Муженко."Залучення цих підрозділів - це було їхньою ініціативою, керівників МВС. Здавши Ясинувату, вони повинні були взяти Іловайськ", - додав він.

Муженко відмовився називати прізвище людини, яка виступала з такою ініціативою.

"Давайте не будемо говорити про особистості. Думаю, що в ході проведення слідства там доведуть, хто, коли, що і як ініціював, хто кому і які завдання ставив, як приймалися відповідні рішення. Це якраз, мабуть, і є предметом дослідження в ході проведення досудового слідства ", - сказав він.

Муженко також розповів, що після початку обстрілу українських колон російськими військовими, на допомогу нашим бійцям були відправлені два літаки.

"Під час подій в Іловайську після слів Хомчака  "по нас стріляють" було прийняте рішення про застосування авіації, льотчики здійснили штурмовку позицій російських військ. Це робила пара літаків СУ-25", - повідомив Муженко.

"Один був збитий, льотчик катапультувався. Другий виконав завдання. До того ж льотчики дали нам інформацію, де знаходяться російські позиції. І ми вже, використовуючи карту і наше бачення ситуації та оцінку місцевості, завдали туди вогневе ураження", - зазначив він.

Відповідаючи на питання, чому тільки 26 серпня вони дізналися про вторгнення російських військ, якщо про це доповідали 24 серпня, Муженко пояснив: "Перша доповідь про те, що з'явилися якісь підрозділи, але без знаків розпізнавання, з'явився десь у другій половині дня 24 серпня ".

"25-го ми вже говорили про те, що це російські підрозділи. А 26-го ми вже мали реальне підтвердження на південному фланзі АТО, що це дійсно російські підрозділи, оскільки 10 військовослужбовців ЗС були захоплені в полон", - сказав він і додав, що потім були ще два військові РФ.

Їх під час виходу колон разом з українськими військовими розстріляла регулярна армія РФ.

Нагадаємо, прокуратура оприлюднила список загиблих у Іловайському котлі бійців.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.