НОВИНИ

Мінфін запропонував істотно скоротити стелю «спрощенки» для підприємців

Також пропонується зменшити кількість груп підприємців, які працюють за спрощеною системою оподаткування.

Міністерство фінансів України пропонує скоротити кількість груп підприємців, які працюють за спрощеною системою оподаткування, з чотирьох до трьох за рахунок об'єднання другої і третьої зі значним скороченням стелі річного обігу з нинішніх 20 млн грн. Про це на прес-конференції в Києві в середу повідомила заступник міністра Олена Макеєва.

"Залишимо три групи: перша - до 300 тис. грн на рік – ред.), як і сьогодні. Другу групу об'єднаємо з третьою і значно знизимо річний обіг до 20 млн грн", – сказала вона.

Макеєва додала, що планується також модернізація нинішньої четвертої групи, передбаченої для сільського господарства, щоб нею користувався лише насправді-малий і середній бізнес.

"Хочу запевнити, що ту модель, яку найближчими днями вже буде фіналізовано, для спрощеної системи, вона буде дуже добре сприйнята абсолютно усіма", - зазначила заступник міністра.

За її словами, Мінфін провів попередні розрахунки, як зміниться податкове навантаження у новій моделі порівняно з наявною.

"На наш погляд, якщо податкове навантаження збільшуватиметься для якихось категорій приватних підприємців, то несуттєво", - сказала О. Макеєва.

Водночас вона зазначила, що в презентації напрямів податкової реформи, поширеної Мінфіном на початку цього тижня для останньої дискусії перед її презентацією на Раді реформ при президенті наступного тижня, було вирішено питання "спрощенки" не порушувати.

"Дуже дражливе питання: я думаю, що якщо б ми його поставили в презентацію, то критики було б набагато більше", - пояснила такий підхід Макеєва.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.