НОВИНИ

Росія розміщує новітні ракетні системи в Арктиці - доповідь Пентагону

За даними американських військових, Кремль планує розмістити зенітні системи СA-22 Панцир-С1 малої і середньої дальності на норвезькому кордоні неподалік Мурманська та в наразі невизначених точках на сході, неподалік від кордонів зі США та Японією.

Росія встановлює системи протиповітряної оборони, пристосовані до суворого клімату, поблизу своїх кордонів з Норвегією та США в Арктиці. Про це йдеться у доповіді, підготованій експертами з закордонних військових досліджень Управління армії США (FMSO).

За даними американських військових, Кремль планує розмістити зенітні системи СA-22 Панцир-С1 малої і середньої дальності на норвезькому кордоні неподалік Мурманська та в поки що невизначених точках на сході, неподалік від кордонів зі США та Японією.

Російська зенітна ракетна система Панцир-С1  

Як повідомляється, “Панцир” є одним з основних систем російської ППО, діє на відстань до 19 миль та може функціонувати при низьких температурах.

Як повідомляється, раніше Росія розгортала подібне озброєння в Арктиці, однак експлуатувати такі системи в північних умовах було складно. Тепер модифіковані “Панцирі” вставлять на нещодавно розроблені шасі російських танків третього покоління “Армата”.

Росія мілітаризує Арктику. Червоним на карті позначені російські військові бази в Арктиці, синім - бази інших країн, сіро-зеленим кольором виділені поклади нафти та газу

Нагадаємо, раніше Росія заявила, що розгорне на островах у Північному Льодовитому океані винищувальну авіацію. Крім того, Росія просить в ООН віддати їй спірні території в Арктиці, а міністр оборони РФ Сєргєй Шойгу заявив, що  розмістить військові бази по всьому арктичному поясу Росії.

Також повідомлялося, що у Північному Льодовитому океані виявили значні поклади мінеральних ресурсів, право на які оскаржують Росія, Канада, США, Норвегія та Данія.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.