НОВИНИ

Слідком РФ відмовився відкривати провадження щодо побиття російського журналіста в "ДНР"

Павла Канигіна бойовики затримали 15 червня, згодом відпустили.

Слідчий комітет Росії відмовився відкрити провадженн проти бойовиків так званої "ДНР", які в червні 2015 року побили спеціального кореспондента російської "Нової газети" Павла Канигіна. Про це повідомила сама газета.

За даними видання, після того, як Канигіна захопили силовиками "ДНР", побили і видворили з території "республіки", редакція "Нової газети" направила заяву в СК РФ про злочин з вимогою відкрити провадження.

"Такі статті: перешкоджання журналістській діяльності, побої, перевищення службових повноважень із застосуванням насильства і зброї, погроза вбивством, незаконне позбавлення волі, наклеп з використанням службового становища. Підстави — російський Кримінальний кодекс дозволяє відкривати кримінальні провадження щодо злочинів, вчинених за межами Росії, якщо потерпілим є громадянин нашої країни. Прецедентів — повно", - пише видання.

Відзначається, то СК РФ неодноразово відкривав провадження за фактом затримання російських журналістів у Києві.

"Вашу заяву про застосування насильства щодо Канигіна П. Ю., що надійшла в Слідчий комітет Російської Федерації, розглянуто. Інформую, що за даним фактом працівниками органів внутрішніх справ проведено перевірку в порядку ст. 144 і 145 КПК РФ, за результатами якої 26 червня 2015 року прийнято рішення про відмову в відкритті кримінального провадження. Роз'яснюю, що відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 27 КПК РФ, кримінальне переслідування не може здійснюватися у разі, якщо є нескасована постанова органу дізнання, слідчого чи прокурора про відмову в порушенні кримінального провадження", - цитують у виданні відповідь СК РФ.

У виданні підкреслили, що оскаржать в суді "всю цю безсоромність" і попросять дати публічне роз'яснення, чому відомство ділить потерпілих на "правильних" і "неправильних".

Як повідомлялося, 16 червня терористи затримали в Донецьку журналіста російської "Новой газєти" Павла Канигіна.

Канигін розповів, що його висадили з машини недалеко від прикордонного російсько-українського КПП «Матвєєв Курган». При затриманні йому пошкодили око.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.