НОВИНИ

Кримського блогера відвезли на допит у ФСБ через пост про Джемілєва

Співробітник ФСБ цікавився у Горелікової цілями «активного протистояння в мережах» і чи не закликає вона таким чином до бунту.

У Севастополі блогера Ірину Горелікову відвезли на допит у ФСБ після того, як на своїй сторінці в Facebook вона поділилася посиланням на новину з прес-конференції уповноваженого президента України у справах кримськотатарського народу, народного депутата Мустафи Джемілєва. Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань.

Згідно з текстом, о 10 ранку 14 серпня двоє чоловіків у цивільному прийшли додому до Горелікової і вручили їй повістку на допит, сказавши збиратися і їхати з ними в управління ФСБ.

«Я відповідаю:« Мені на роботу, можна приїхати в інший раз? », -« Ні, у нас припис, не робіть собі гірше». Приїхали в ФСБ. Приємний, ввічливий, симпатичний молодий чоловік (в кабінеті), сказав, що запросив мене на бесіду. Я пояснила, що слова запросив і бесіда в даній ситуації означає – привезли добровільно-примусово на допит», – пише Горелікова в Facebook.

За її словами, співробітник ФСБ цікавився її цілями «активного протистояння в мережах» і чи не закликає вона таким чином до бунту.

«Дуже були стурбовані цілісністю такої держави, як Росія. Чи не зазіхаю я на цілісність території Росії. Я відповіла, що моє обурення в мережах обумовлено саме стурбованістю цілісністю такої держави, як Україна. І некоректно Росії порушувати питання про свою цілісність. Дуже цікавилися статтею про Джемілєва. Запитували, навіщо я її постила. Відповіла, що це моя думка, і дуже поважаю Джемілєва, і довіряю йому», – пише Горелікова.

Крім того, у ФСБ цікавилися ставленням блогера до президента Росії Владіміра Путіна.

«Відповіла, що після анексії Криму вважаю його неадекватним і нерозумним політиком. До анексії ставилася до Путіна дуже добре, заздрила, що у Росії такий президент, і не вірила розповідям росіян, що в Росії злидні, корупція і свавілля. Думала, що вони просто зажрались. Але після анексії (процес якій проходив на моїх очах) і проживання в Криму в наступні 1,5 роки, зрозуміла, і співчуваю щиро росіянам», – пише блогер.

Горелікова додала, що від співробітників ФСБ прозвучала пропозиція їй виїхати з Севастополя на материкову частину України. У свою чергу блогер заявила, що не збирається виїжджати зі свого будинку.

Читайте також: Наступ на кримські медіа: від переслідувань журналістів до позбавлення ліцензій ЗМІ.

«Я їм запропонувала фізичну ліквідацію, бо їхати, навіть не думаю. Потім був допит в Ленінському райвідділі. Цілком адекватний поліціонер, здалося, навіть співчуваючий. Ну поки що все. Свої ініціали не шифрується, тепер нема чого. Змінювати свою позицію ФСБ не обіцяла. Слава Україні. Що буде далі – не знаю», – написала Ірина Горелікова в Facebook.

Нагадаємо, Мінінформполітики ініціювало перевірку ФСБ та СК РФ щодо тиску на кримські ЗМІ.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.