НОВИНИ

Фінляндія звернулася до Стокгольмського арбітражу з позовом до Газпрому

Фінська компанія Gasum Oy на 75% належить фінському уряду, ще 25% належить «Газпрому».

Компанія Gasum Oy (Фінляндія) подала позов до Стокгольмського арбітражу з вимогою переглянути ціни на експорт газу від російської компанії "Газпром". Про це йдеться в звіті компанії по міжнародних стандартах фінансової звітності.

«Позовна заява була подана до дочірньої структури «Газпрому» - компанії «Газпром експорт». Gasum вимагає переглянути ціну на природний газ, що поставляється до Фінляндії, і змінити формулу ціни; знизити рівень take-or-pay або, альтернативно, знизити річні контрактні кількості (ГКК) до рівня, рівного загальної кількості природного газу, що може перебувати в обороті на фінському ринку з урахуванням ціни, визначеної арбітражем», - йдеться у звіті.

Російська компанія повинна визначитися з кандидатурою свого арбітра впродовж 30 днів.

Фінська компанія Gasum Oy на 75% належить фінському уряду, ще 25% належить «Газпрому».

Нагадаємо, 16 червня 2014 року стало відомо, що НАК "Нафтогаз України" та ВАТ "Газпром" подали взаємні позови до Арбітражного суду у Стокгольмі . Позиція НАК "Нафтогаз України" зводилась до того, що встановлена ціна, незважаючи на те що вона зафіксована у відповідній угоді, є завищеною і несправедливою.

14 жовтня 2014 року українська сторона подала додаткову позовну заяву до арбітражу, яка стосувалася контракту на транзит газу через територію України.

Як повідомлялося, Стокгольмський арбітраж ухвалить рішення у цих справах не раніше осені 2015 року.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.