НОВИНИ

Перед судом постануть троє військових РФ у справі про трагедію під Іловайськом

Щоб направити у міжнародні суди матеріали щодо осіб, які здійснили злочини проти України на території України, або ж організували їх, необхідне рішення національного суду.

Найближчим часом перед українським судом постануть троє російських військовослужбовців у справі щодо подій під Іловайськом. Про це заявив головний військовий прокурор Анатолій Матіос.

Він зазначив, що основним підозрюваним у справі щодо подій під Іловайськом у серпні 2014 року є генерал російської армії Валерій Герасимов.

"І всі по ієрархії - і вниз, і вверх, - хто організовував, погоджував і хто виконував його накази. Наразі в Україні перебуває троє військовослужбовців збройних сил Російської Федерації: майор-тиловик і два представники ГРУ Генштабу збройних сил Російської Федерації, які будуть у найближчий час у межах цього провадження уже з оголошеними підозрами спрямовані до суду", - сказав Матіос.

Читайте також: Експертиза встановила точну кількість бійців, загиблих торік під Іловайськом

Крім того, він зазначив, що вже небагато часу потрібно для завершення збирання доказів для оголошення підозр "усім іншим, хто був причетний до реалізації доктрини гібридної війни".

Матіос також зауважив, що для того, аби направити у міжнародні суди матеріали щодо осіб, які здійснили злочини проти України на території України, або ж організували їх, необхідне рішення національного суду.

Як повідомлялося, СБУ поклала провину за трагічні події під Іловайськом на начальника Генштабу РФ.

Також Генштаб виправдався за трагедію під Іловайськом: за їх повідомленням, підкріплення для Іловайська готувалося на 1-2 вересня, тому надійшло запізно.

Як відомо, 10 серпня - 3 вересня 2014 року навколо міста Іловайськ Донецької області розгорнулися бойові дії між українською армією та терористичними угрупованнями, яким допомагали російські військові (хоч Росія це заперечує).

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.