НОВИНИ

Руфер Мустанг для допомоги затриманим оприлюднив відео, як піднімав прапор України над висоткою в Москві

На записі видно, що на висотці перебуває тільки одна людина, коли світає.

Український руфер Павло Ушивець на прізвисько Мустанг оприлюднив відео, з якого видно, як він фарбує зірку на сталінській висотці в Москві в кольори прапора України. Він передав відео друзям затриманих у Росії парашутистів, сподіваючись таким чином довести їхню невинуватість.

На записі видно, що на висотці перебуває тільки одна людина, коли світає. Тим часом, рід час стрибка спортсменів яскраво світило сонце.

Згідно з обвинувальним висновком, Мустанг який спеціально прилетів з Києва до Москви, зустрівся зі своїм знайомим Подрезовом о 3:00 ранку. Через сорок хвилин вони піднялися на дах, і Мустанг забрався на шпиль та пофарбував верхню частину жовтої зірки синьою фарбою, а поруч встановив прапор. О 5 ранку 55 хвилин, за версією слідства, він та Подрезов покинули місце злочину.

Затримані Погрєбов, Широкожухов, Коротова та Лєпьошкіна здійснили свій стрибок з даху тільки о 7 годині 9 хвилин, як випливає з цього ж документу. Але звинувачення все одно припускає, що забралися вони на дах ще о 4 ранку, коли там був Мустанг.

Пізній час стрибка, на думку слідства, пов'язаний з тим, що вони чекали моменту "коли більшість громадян виїжджає на роботу", щоб привернути увагу перехожих і викликати резонанс, вважає слідство.

Адвокат Лавров стверджує, що парашутисти не були навіть знайомі ні з Мустангом, ні з Подрезовим, що підтверджується деталізацією телефонних з'єднань.

За словами адвоката, єдиним доказом зв'язку дій парашутистів з політичним умислом Мустанга є свідчення Подрезова і головного свідка у справі руфера Кирила Ішутіна.

Уже під час попереднього розслідування обидва заявили, що чули, як Мустанг згадував про якихось парашутистів, які зістрибнуть з даху під час акції.

Також повідомляється, що справу буде розглядати Таганський суд в понеділок, 17 серпня.

Нагадаємо, 20 серпня у Москві підняли український прапор та частково перефарбували у жовто-блакитні кольори зірку на шпилі сталінської висотки на Котєльнічєской набєрєжной.

У поліції Москви відкрили кримінальну справу за фактом "осквернення висотної будівлі" і затримали спочатку чотирьох активістів.

Причому розфарбовування у кольори українського прапору зірки на вершині багатоповерхівки перекваліфікували з "вандалізму" на "хуліганство". Мовляв, стаття за хуліганство передбачає до семи років позбавлення волі, а за вандалізм - тільки до трьох.

Під слідством перебувають шестеро людей, незважаючи на те, що Мустанг взяв всю відповідальність на себе, підтвердив це фото- і відеоматеріалами і заявив, що росіяни до акції відношення не мають. Також він наголосив, що готовий здатися поліції в обмін на звільнення незаконно арештованої Надії Савченко.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.