НОВИНИ

МВС відкрило єдине провадження про напади на бучанських активістів

Усі постраждалі захищали землю від незаконних забудов і мали конфлікт із ірпінським мером.

Справи побиття чотирьох активістів у Бучі та Ірпені на Київщині об’єднали в одне кримінальне провадження. Про це заявив начальник головного управління МВС в Київській області Вадим Троян, який 13 серпня зустрічався з місцевою громадою.

Всі активісти мали конфлікт з мером Ірпеня.

Головний міліціонер області заявив, що у всіх цих нападів могли бути одні і ті ж замовники, проте офіційної позиції з цього приводу слідство поки не має.

Напади на активістів до цього класифікували за статтею 125 Кримінального кодексу України – умисне легке тілесне ушкодження.

«Ми з прокурором домовилися, що ми створюємо слідчо-оперативну групу, яка буде працювати щодо цих справ останнього часу – побиття активістів… Ми будемо працювати на базі уже головного управління МВС Київської області. Ця група, буде входити в неї прокуратура, кращі оперативники і кращі слідчі», – заявив Троян.

З початку цього року у Бучі та Ірпені на Київщині сталося 4 побиття громадських активістів, що боролися з вирубкою лісу, незаконною забудовою та іншими порушеннями. Постраждалі – Олександр Кулібабчук, Вадим Маштабей, Євген Мельничук та Віктор Бархоленко – мали конфлікти з Ірпінським міським головою Володимиром Карплюком через виділення землі у зелених зонах міста чи через проекти будівельної компанії дружини Карплюка.

Тому громада в першу чергу підозрює мера в замовленнях побиття активістів. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.