НОВИНИ

Демчишин: Україна змушена вибудовувати комерційні відносини з Росією, незважаючи на війну

За словами міністра, теоретично у підземні сховища можна закачати газ й без РФ за ціною $255, але на це поки не вистачає коштів.

Міністр енергетики та вугільної промисловості Володимир Демчишин упевнений, що Україні вдасться досягти домовленостей з Росією щодо умов газового контракту, оскільки альтернативи немає – інакше доведеться відключати тепло, світло. Про це він розповів в інтерв’ю «Тижню».

«Без поставок із РФ 19 млрд м³ закачати й справді неможливо. Але для цього я розклав сценарії щоденного споживання, щоб продемонструвати: форс-мажорної ситуації із запасами немає. Відчуття форс-мажору штучно нагнітається, щоб змусити Україну погодитися на умови російської сторони й купувати газ по $247,17 за тис. м³. Ми ж принципово не хочемо цього робити не лише через ціну, а й через жорстку позицію РФ», - пояснив міністр.

Демчишин зазначив, що Росія виступає проти визначення ціни на весь опалювальний сезон і проти підписання тристороннього договору за участю ЄС.

«Для нас же це вкрай важливо – нам потрібна не лише низька ціна, а й гарантії сталої ціни на весь опалювальний сезон. Інакше можемо опинитися без контракту посеред зими, а це вже справжня проблема. Але я переконаний, що нам вдасться досягти домовленостей: ми ж купуємо в РФ ядерне паливо, вугілля, електроенергію. Змушені вибудовувати комерційні відносини, незважаючи на війну», - сказав міністр.

За його словами, альтернативи немає – інакше доведеться відключати тепло, світло. Якщо ж постачань російського газу все-таки не буде, слід розраховувати на форс-мажорний сценарій. Звідси й цифра 19 млрд м³, щоб себе забезпечити. На сьогодні в ПСГ 13,2 млрд м³.

Демчишин зазначив, що теоретично у сховища можна закачати газ й без РФ за ціною $255, але на це поки не вистачає коштів.

«4,8 млрд м³ теоретично можемо закачати й без РФ за ціною $255 — стільки платимо за реверсний газ. Це $1,2 млрд, і їх у нас наразі немає. Шукаємо, попереду ще щонайменше 63 дні. Щодня закачуємо 75 млн м³ (більше не можемо) по $255. Виходить майже $18,8 млн/день», - розповів він.

Детальніше читайте в черговому номері журналу "Український тиждень".