НОВИНИ

Мінкульт оприлюднив програму святкування Дня Незалежності

23 та 24 серпня відбудуться урочистості та мистецькі заходи.

У День Державного прапора (23 серпня) та День Незалежності України (24 серпня) відбудуться офіційні урочистості за участю керівництва держави, мистецькі та просвітницькі заходи, присвячені історії боротьби за державну незалежність та героїзму захисників Української держави. Про це йдеться в повідомленні Міністерства культури.

Розпорядженням уряду  № 788-р передбачено додаткові заходи для надання державної підтримки борцям за незалежність України у XX столітті, родинам загиблих осіб, які брали участь у масових акціях громадського протесту в Україні з 21 листопада 2013 р. по 21 лютого 2014 р., осіб, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції в Донецькій і Луганській областях, а також особам, які стали інвалідами внаслідок участі у масових акціях громадського протесту в Україні з 21 листопада 2013 р. по 21 лютого 2014 р., антитерористичній операції в Донецькій і Луганській областях.

23 серпня на Софійській площі у м. Києві відбудеться урочисте підняття Державного Прапора України за участю Президента України, керівників органів державної влади та відкриття виставки бойових прапорів частин Збройних Сил, Національної гвардії України, Держприкордонслужби, які брали участь в антитерористичній операції. Церемонія підняття Державного Прапора пройде також по всій Україні та у дипломатичних представництвах за кордоном. Цього ж дня відбудеться поховання на території Парку Вічної Слави у м. Києві останків воїна, що загинув під час проведення антитерористичної операції в Донецькій і Луганській областях, та перепоховання останків воїна часів Другої світової війни.

У пам'ять про загиблих воїнів – захисників України буде оголошена загальнонаціональна хвилина мовчання. 23 серпня у Національній опері України до Дня Державного Прапора буде проведений мистецький захід «Ніхто, крім нас».

У День Незалежності традиційно відбудеться покладення квітів до пам’ятників, пам’ятних знаків та місць поховань видатних діячів українського державотворення, борців за незалежність України у ХХ столітті, загиблих осіб під час участі у масових акціях громадського протесту в Україні з 21 листопада 2013 р. по 21 лютого 2014 р., осіб, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції в Донецькій і Луганській областях.

На Хрещатику та Майдані Незалежності у м. Києві пройдуть зведені колони Збройних Сил, Національної гвардії України,Держприкордонслужби  - “Парад Незалежності”, під час якого Президент України передасть представникам підрозділів (частин)бойові прапори.

24 серпня релігійним організаціям запропоновано провести молитви за Україну в храмах усіх конфесій, а також планується молитовний захід у Соборі Святої Софії Національного заповідника “Софія Київська”.

У Національній опері України заплановано проведення мистецького заходу “Європейська симфонія — Українській Незалежності”, присвяченого 24-й річниці незалежності України. Такий же захід відбудеться і на Хрещатику.

На території Національного заповідника “Софія Київська” заплановано урочисте прийняття від імені Президента України.

Протягом серпня – вересня Урядом заплановано проведення просвітницьких, культурно-мистецьких та інших тематичних заходів, присвячених державним символам України, їх популяризації у світі. Зокрема, на Майдані Незалежності у Києві відкриється виставка копій найважливіших державних актів та фотодокументів із скарбниці української пам’яті — Національного архівного фонду, що висвітлюють процес здобуття Україною незалежності.

У День Незалежності заплановано оголошення конкурсу “Як зробити історію України цікавою для молоді”, підсумки якого підбиватиме журі з представників громадськості, зокрема молодіжних організацій, до 25-ї річниці незалежності України у 2016 році.

До Дня незалежності та Дня державного прапора будуть підготовлені документальні фільми, теле- та радіопередачі, телемости у різних регіонах України, присвячені історії державотворення та боротьби за незалежність України, подіям в Україні під час масових акцій громадського протесту в Україні з 21 листопада 2013 р. по 21 лютого 2014 р., та подвигу осіб, які брали безпосередню участь в АТО.

Як повідомлялося, у Києві не буде військового параду до Дня Незалежності, натомість Майданом Незалежності маршем пройдуть учасники АТО.

Нагадаємо, торік на Хрещатику відбувся військовий парад з нагоди Дня Незалежності, під час якого продемонстрували зразки новітнього озброєння українських силовиків.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.