НОВИНИ

"Влада" окупованого Криму перешкоджає вивченню кримськотатарської мови – Меджліс

В окремих регіонах Криму громадяни стикаються з явним і відвертим небажанням адміністрацій шкіл відкривати національні класи, організовувати вивчення кримськотатарської мови як предмету.

У Меджлісі кримськотатарського народу повідомляють про велику кількість скарг від батьків, які відзначають небажання місцевих адміністрацій відкривати національні класи та організовувати вивчення кримськотатарської мови. Про це повідомили в прес-службі Меджлісу.

"Зокрема, мають місце випадки, коли директорами шкіл вибираються варіанти навчальних планів без урахування годин на вивчення рідної мови. В окремих регіонах Криму громадяни стикаються з явним і відвертим небажанням адміністрацій шкіл відкривати національні класи, організовувати вивчення кримськотатарської мови як предмета, незважаючи на відповідні заяви батьків про вивчення кримськотатарської мови і літератури", – йдеться в повідомленні.

За інформацією Меджлісу, батькам пропонують інші форми – факультативну або гурток.

"У деяких регіонах існує ризик безпідставного переформатування діючих класів з кримськотатарською мовою навчання на російську", – зазначається в повідомленні.

За інформацією прес-служби, в деяких кримських регіонах батьки повідомляють про поширення анкет, де вказується, що "час для вивчення кримськотатарської мови буде виділено на шкоду іншому предмету", а це неприпустимо.

"Під час зустрічі в Севастопольському регіоні було виявлено, що кримськотатарська мова вивчається лише в п'яти сільських школах, а уроки проходять в основному у формі факультативу, хоча результати проведеного в 2014 році інститутом післядипломної освіти спільно з управлінням освіти і науки Севастополя моніторингу показали, що 927 державних освітніх організацій хотіли б вивчати кримськотатарську мову", – повідомляють в Меджлісі.

Як відомо, офіційний сайт Мінінформполітики увів кримськотатарську версію.

Крім того, у Херсоні безкоштовно навчатимуть кримськотатарської мови.

Разом із тим, у школах Криму на вивчення української та кримськотатарської мов виділили "одну-дві години".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.