НОВИНИ

У МЗС підтвердили загибель українця в Малі

Вживаються термінові заходи для встановлення зв’язку зі звільненими українцями з метою визначення їх поточного стану та надання необхідної консульської допомоги.

Після нападу терористів на готель у Малі було захоплено чотирьох громадян України, один з них загинув під час штурму. Про це повідомили в прес-службі МЗС України.

Одному з українців вдалося втекти від нападників та наразі він перебуває на базі МІНУСМА в провінції Мопті.

Двох інших громадян було звільнено у ході антитерористичної операції. На даний час вони знаходяться у безпеці.

«Посольство України в АНДР перебуває у постійному контакті з компетентними органами Малі та місією ООН з метою встановлення персональних даних загиблого громадянина України та з’ясування обставин його загибелі. Також вживаються термінові заходи для встановлення зв’язку зі звільненими українцями з метою визначення їх поточного стану та надання необхідної консульської допомоги», - йдеться у повідомленні.

Про атаку на готель міста Севера стало відомо 7 серпня. Повідомлялось, що серед заручників у Малі був і громадянин України, якому потім вдалося втекти від бойовиків. Він розповів, що в будівлі залишались ще троє громадян Південної Африки і один Росії. За деякими даними, серед заручників був і працівник миротворчої місії ООН, чия делегація часто зупиняється в готелі «Byblos», що зазнав атаки.

Унаслідок нападу і подальших перестрілок загинуло більше десяти людей.

Згодом поліція Малі повідомила, що в результаті проведеної спецпризначенцями операції вдалося звільнити всіх заручників.

Четверо працівників ООН (двоє південноафриканців, українець та росіянин) були визволені після штурму, серед них  – українець.

Місто Севаре розташоване географічно в центральній частині Малі. На півночі країни активно діють радикальні ісламісти з кількох угруповань. Час від часу вони влаштовують напади і в інших частинах Малі, зокрема, у столиці Бамако.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.