НОВИНИ

НАТО скоротить кількість авіапатрулів над Балтикою

За словами литовської влади, відповідне рішення прийняли, зважаючи на необхідність раціонального використання ресурсів.

З вересня 2015 року НАТО зменшить кількість повітряних патрулів Балтійської місії, використовуваних для стримування російської агресії проти країн-членів Альянсу Литви, Латвії та Естонії. Про це йдеться у  заяві представника НАТО Кармен Ромеро.

«Станом на 1 вересня НАТО залишить вісім літаків у Балтійській повітряній місії», - йдеться у повідомленні.

«Це все одно вдвічі більше, ніж ми мали до початку кризи між Росією та Україною», - зазначила речниця НАТО, підкресливши, що раніше на базі Шяуляй в Литві розміщували лише чотири літаки.

Читайте також: The Guardian розповів про провокації російських літаків в авіапросторі країн НАТО (графіка)

Разом з тим, міністр оборони Литви Йозас Олекас вважає, що скорочення кількості авіапатрудів не вплине на безпекову ситуацію в регіоні. За його словами, відповідне рішення прийняли, зважаючи на необхідність раціонального використання ресурсів.

«Останнім часом не було порушень повітряного простору. Російські літаки супроводжували багато разів, але вдавалося уникати порушень», - наголосив міністр.

Як повідомляється, раніше у Кремлі критикували збільшення присутності сил НАТО в країнах Балтії, називаючи такі кроки провокаційними.

Разом з тим, за даними Альянсу, в 2014 році літаки піднімали на перехоплення чужих літаків 524 рази.  З них 442 інциденти були спровоковані діяльністю російської авіації.

Нагадаємо, в середу, 29 липня, винищувачі повітряної поліції НАТО піднімались на перехоплення 12 російських військових літаків .

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.