НОВИНИ

СБУ поклала провину за трагічні події під Іловайськом на начальника Генштабу РФ

Начальнику Генштабу Збройних сил Російської Федерації Валерію Герасимову і 10 військовослужбовцям РФ висунуто підозру у розв'язуванні збройного конфлікту на території України. Їх оголошено в розшук.

Начальник Головного слідчого управління Служби безпеки України Григорій Остафійчук заявив, що СБУ підозрює і оголосила в розшук начальника Генерального штабу Збройних сил Російської Федерації Валерія Герасимова, а також 10 військовослужбовців ЗС РФ за організацію, підготовку і розв'язування збройного конфлікту на території України.

"Окремі військовослужбовці, під керівництвом керівника Генштабу пана Герасимова організували підготовку і розв'язування конфлікту на території нашої держави ... Обгрунтовано висунуто підозру начальнику Генштабу і 10 військовослужбовцям", - заявив він у середу в Києві.

Він додав, що в рамках розслідування справи про злочин під Іловайськ (так званий "Иловайский котел", в якому загинули сотні українських військових) "ми повідомили про підозру начальника Генштабу ЗС РФ пана Герасимова і 10 військовослужбовців, перебування яких в Україні під час Іловайських подій точно встановлено. У законному порядку їм направлено підозра в РФ, про що отримано відповідні відповіді ", - сказав начальник ГСУ СБУ.

За його словами, на даний час один з київських районних судів розглядає питання про запобіжний захід стосовно вказаних осіб, а також про їх затримання і доставки до суду, оскільки вони є громадянами РФ.

Крім того, за словами головного військового прокурора України Анатолія Матіоса, Герасимов був ідеологом війни на сході України. 

"Ідеологом агресивної війни або воєнних конфліктів на території інших держав, згідно зібраних слідством документальних матеріалів, є начальник Генерального штабу Російської Федерації Герасимов", - заявив Матіос.

За його словами, Герасимов ініціював і отримав розширені повноваження Генштабу ВС РФ у координації діяльності всіх без винятку федеральних органів виконавчої влади Росії.

Як повідомлялося, станом на квітень 2015 рогу слідство підтвердило загибель 459 бійців бійців сил АТО в боях під Іловайськом.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.