НОВИНИ

Росія попросила ООН віддати їй спірні території в Арктиці

Йдеться територію, яка охоплює 1,2 млн квадратних кілометрів морського шельфу.

Росія просить в ООН віддати їй спірні території в Арктиці. Про це 4 серпня повідомили міжнародні ЗМІ з посиланням на МЗС РФ.

Як повідомляється, в заяві російської сторонни йдеться про 1,2 млн квадратних кілометрів (більше 463000 квадратних миль) морського шельфу, розташованого за 650 км від берега.

Як повідомляється, США, Канада, Данія, Норвегія та РФ намагаються встановити юрисдикцію над частиною Арктики, яка, за припущеннями, приховує до чверті нерозвіданих запасів нафти і газу планети. Суперництво за ресурси у Арктиці загострилося з таненням полярних льодів, через що з’явилися нові можливості для досліджень.

У 2002 році Росія направила перше прохання щодо арктичних територій, але в ООН його відхилили через відсутність доказів. Тепер МЗС РФ заявляє, що підставою для російських претензій є «наукові дані».

Як повідомляється, раніше цього року військові РФ провели масштабні навчання в Арктиці. Участь в маневрах взяли 38 тисяч військовослужбовців, понад 50 надводних кораблів, підводних човнів, 110 літаків. 

Нагадаємо, раніше міністр оборони РФ Сєргєй Шойгу заявив, що РФ розмістить військові бази по всьому арктичному поясу Росії.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.