НОВИНИ

The Guardian розповів про провокації російських літаків в авіапросторі країн НАТО (графіка)

Лише впродовж перших шести місяців 2015 року російські літаки влаштували щонайменше 245 провокацій в авіаційному просторі Альянсу.

На тлі зростання геополітичного напруження в Європі та Азії збільшилася кількість провокацій, які військові літаки влаштовують в авіапросторі сусідніх країн. Про це пише британське видання The Guardian.

У публікації зазначають, що літаки країн НАТО у 2014 році піднімали понад 500 разів для перехоплення ворожих екіпажів.

«Це в чотири рази більше порівняно з роком до того (2013 - Ред.)», - пише видання, додавши, що майже 85% минулорічних провокацій влаштували російські літаки.

«Цього року (2015 - Ред.) таких випадків було понад 300… Це одні з найвищих цифр з кінця холодної війни», - наголошують у статті.

The Guardian зазначає, що російська сторона виправдовує свою активність нібито «активізацією сил НАТО та союзників» поблизу кордонів РФ, тоді як Альянс називає ці аргументи «туманними».

Кількість провокацій в авіапросторі країн НАТО (2014 рік, січень-червень 2014 року, січень-червень 2015 року). Синім кольором позначена загальна кількість інцидентів, жовтим - а участю російських літаків

Читайте також: Російські літаки і субмарини провокують НАТО від Балтики до Португалії

Крім того, у публікації наголошують, що збільшилася кількість схожих інцидентів за участі японської авіації.

«Минулого року у Японії нарахували 943 провокації. Кількість інцидентів є найвищою з  1984 року. Практично у всіх випадках іншою стороною конфлікту були російські (473) і китайські (464) бойові літаки», - йдеться в статті.

Порушення авіапростору Фінляндії впродовж 2005-2015 років. Синім кольором позначені вторгнення російських літаків (За даними Міноборони Фінляндії)

«Кількість випадків порушення турецькими літака повітряного простору над грецькими територіями минулого року зросла в три з половиною порівняно з попередніми двома роками», - резюмували у публікації.

Нагадаємо, раніше шведські винищувачі піднялися на перехоплення двох російських бомбардувальників Ту-22 поблизу острова Готланд. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.