НОВИНИ

Лідер кримських татар заявив про етнічну зачистку півострова з боку РФ

Росія всіляко перешкоджає подальшій репатріації кримських татар на півострів.

До Криму після окупації прибули 76 сімей кримських татар, однак всі вони не отримали права на проживання. Про це повідомив лідер кримськотатарського народу мустафа Джемілєв під час виступу на Всесвітньому конгресі кримських татар у Туреччині.

«У пресі окупаційної влади Криму було кілька публікацій про те, що кримські татари, які досі перебувають у місцях заслання, дізнавшись про приєднання Криму до Росії, нібито страшенно зраділи і швидко почали переселятися в Крим. Насправді це абсолютна брехня і все йде з точністю навпаки. Якщо за останні роки до Криму з місць заслання вдавалося переселитися у середньому по 1,5-2 тис. осіб на рік, то після окупації прибули до Криму всього 76 сімей, але жодній сім'ї не дозволили оселитися в Криму, оскільки, виявляється щорічна «квота» вже вичерпана, і всі вони повернулися назад», – заявив він.

За словами Джемілєва, у Росії водночас постійно заявляють про плани заселити Крим росіянами, греками з Донбасу або представниками інших етносів.

«Словом, проводиться приблизно та ж сама політика етнічної зачистки півострова, яка практикувалася Російською імперією після першої окупації Криму в 1783 році», – додав він.

Він зазначив, що особливі зусилля вживає окупаційна влада, щоб ліквідувати представницький орган кримських татар – Меджліс кримськотатарського народу і замість нього створити свою кримськотатарську маріонеткову структуру, внести розкол у середовище кримських татар, залучити на свою сторону за допомогою різних методів (підкупу, погроз і шантажу) якесь число кримських татар.

«Оскільки це у них не надто виходить і навряд чи вийде, то є всі ознаки того, що окупанти спробують повністю ліквідувати систему національного самоврядування кримських татар традиційними силовими методами», – наголосив Джемілєв.

Як повідомлялося, Росія завадила більшості членів Меджлісу виїхати на Всесвітній конгрес кримських татар до Туреччини.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.