НОВИНИ

Жорстокість і шантаж. Західні журналісти оприлюднили подробиці з життя Путіна у Дрездені

Дослідникам вдалося реконструювати деякі епізоди з життя нинішнього російського лідера за часів його служби в КГБ у Німеччині.

Жорстокість, шантаж та вербування агентів-неонацистів дозволили колишньому офіцеру КГБ Владіміру Путіну зробити безпрецедентну кар’єру. Про це йдеться у матеріалі Девіда Кроуфорда та Маркуса Бенсмана, опублікованому на сайті організації журналістських розслідувань CORRECT!V.

Німецькі соратники Путіна

У публікації зазначають, що Путін прибув до Дрездена у 1985 році у віці 32 років. Завданням його, як офіцера КГБ, було вербування агентів у західних країнах.

«Путін фокусував увагу на людях з особливою прихильністю до СРСР, академіків, ділових людей, туристів, навіть правих екстремістів і злочинців. За словами колишнього агента, зарплата була дуже скромною - він тільки один раз отримав 30 східнонімецьких марок», - пишуть дослідники.

Журналістам також вдалося опитати деяких людей, які раніше були агентами Путіна. Один із них – Клаус Цухольд – розповів, що нинішній російський лідер був нетерпимим до слабкості. Зокрема, Путін зневажливо ставився до радянських військових в Німеччині через поразку СРСР в Афганістані.

Читайте також: Холодний душ для Путіна. Вірменські протести змусили лідера РФ піти на поступки Єревану – WSJ

Інший пособник Путіна – Георг С. – за словами дослідників, був грубою та жорстокою людиною, яка не дотримувалася жодних правил.

«У Штазі його б звільнили за необережність і загрозу для інших. Але цей безрозсудний сміливець був найважливішим агентом Путіна», - зазначають у статті, додавши, що, за чутками, С. був причетним до зґвалтування неповнолітніх, однак Путін проявляв надзвичайну лояльність до відданих йому людей. Також Георг С. хвалився, що його батько також був агентом КГБ і помер за загадкових обставин.

Шантаж порнографією та німецькі неонацисти на службі в КГБ

Дослідникам вдалося відновити кілька епізодів з життя Путіна в Дрездені. Зокрема, тодішній офіцер КГБ зацікавився дослідженнями дії смертельної отрути, які важко виявити після смерті людини. Щоб отримати доступ до результатів досліджень, Путін шантажував німецького професора, погрожуючи порнографічним матеріалом, знайденим через агентуру КГБ в архіві Штазі. Сам професор факт шантажу при зустрічі із журналістами заперечив, однак матеріали німецької поліції свідчать, що зазначений матеріал був вилучений при обшуку помешкання Георга С. у 1993 році.

Ще одним яскравим епізодом є те, як Путіну вдалося завербувати знаного в Німеччині неонациста Райнера Зоннтага. У 1987 році останнього перекинули у Західну Німеччину, де він став помічником лідера неонацистів Міхаеля Кюена. Після падіння Берлінського муру Зоннтаг повертається на Схід і очолює дрезденських скінхедів, які «збирав данину» у вуличних шахраїв та дрібних злочинців. Крім того, Зоннтаг зі своїм угрупованням «кришував» місцеві борделі.

«Зоннтага застрелили влітку 1991. Його конкуренти по бордельному бізнесу були не єдиними, хто зітхнув з полегшенням», - пишуть дослідники, додавши, що Георг С. якось говорив іншому агенту, що смерть Зоннтага буде «краще для всіх».

Читайте також: The Economist: Брехня є основним інструментом Путіна

Повернення до Росії

У публікації зазначають, що Путіна раптово відкликали з Дрездена в лютому 1990 року.

«Путін турбувався про своє майбутнє. Він зізнався своєму колезі Усольцеву, що боїться повернутися в Ленінград, який незабаром перейменують в Санкт-Петербург, і стати таксистом. Але в нього не було жодних підстав для занепокоєння. Контакти Путіна в КДБ виявитися трампліном для його безпрецедентної кар’єри», - пишуть дослідники.

Вітальна телеграма до 36-го Дня народження Путіна.
Два генерал-полковники Штазі бажають "товаришу Путіну" успіхів "у боротьбі зі спільним ворогом". Дрезден, 7 жовтня 1988 року

Як повідомляється, Георг С. після повернення Путіна в Росію став приватним детективом. Попри обшук і підозри поліції йому ніколи не висували обвинувачень в шпигунстві, що самі дослідники вважають дивним. Крім того, у 1999 році, коли Путін став прем’єр-міністром РФ, Георга С. жорстоко побили у власній квартирі, де його знайшли без свідомості лише через три дні. Після нападу С. вижив, однак мав проблеми зі здоров’ям – йому було важко концентрувати увагу, під час розмови він раптово починав сміятися чи плакати, згодом зловживав спиртним. Помер колишній соратник російського президента у 2010-го у віці 62-х років.

Читайте також: ЗМІ видалили інтерв'ю з бізнесменом про Путіна-хабарника

Людмила Путіна

Автори статті стверджують, що в Німеччині Путін мав не надто хороші стосунки зі своєю дружиною Людмилою, з якою прожив у шлюбі з 1983 по 2014 рік. Як повідомляється, в листах до своїх друзів Людмила Путіна скаржилася, що чоловік не проявляє до неї поваги.

Клаус Цухольд, який одночасно працював і на КГБ, і на Штазі, згадує, що Путін познайомив його з Людмилою, назвавши дружину «російським пирогом».

«Чим більше кладеш цукру – тим більше вона росте», - пояснив свій жарт тодішній офіцер КГБ.

Крім того, Цухольд зазначає, що Путін не допускав, щоб дружина була присутньою під час їхніх розмов.

Путін змінює своє минуле

Автори публікації стверджують, що в автобіографії Путіна є багато неточностей, а деякі факти російський лідер змінив свідомо.

Зокрема, Путін стверджує, що в 1998 році відпочивав з родиною на Балтиці, коли довідався, що його призначать главою розвідки ФСБ.

Читайте також: Молодіжне виховання в РФ: мілітаризм, платні «виїзди на картоплю» та пропутінський культ

«Насправді Путін і його сім'я провели свою відпустку на півдні Франції. Це підтверджується в листах Людмили Путіної… У серпні вони планували продовжити свою відпустку у Швейцарії, в місті Давос. Але через підвищення Путіна були змушені повернутися в Москву», - наголошують журналісти.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.