НОВИНИ

Суд ООН визнав незалежність Косова

Сербія не згодна з рішення Міжнародного суду і буде боротися в Генеральній Асамблеї ООН за вирішення суперечки щодо Косова шляхом переговорів

Сербія заявила, що ніколи не визнає незалежність Косова після того як Міжнародний суд ООН ухвалив, що односторонній вихід Косова з складу Сербії у 2008 році не порушив міжнародне право.

У необов'язковому до виконання рішенні суд не знайшов жодних підстав для заборони декларації про незалежність колишньої сербської провінції, яка була зроблена після 9 років незалежності де-факто.

Белград, який втратив в Косово після бомбардувань НАТО, стверджує, що рішення ООН порушує територіальну цілісність країни.

«Сербія ніколи не визнає односторонньо проголошеної незалежності Косово», заявив президент Сербії Борис Тадіч журналістам у Белграді після оприлюднення рішення у Гаазі.

Тадіч підкреслив, що Сербія не вдаватиметься до насильства і вважає за краще вести переговори про компроміс з етнічними албанцями Косово.

США привітали це рішення і закликали європейські країни об'єднатися навколо нього, тобто визнати незалежність Косова.

Уряд Косова сподівається, що рішення суду прискорить рішення багатьох країнах, які ще не визнали незалежність Косово, і вони долучаться до 69 держав, які це вже зробили.

Рішення Міжнародного Суду в Гаазі відкриває можливість того, що Сербія буде боротися в Генеральній Асамблеї ООН за вирішення суперечки щодо Косова шляхом переговорів.

Інші країни, які мають власні сепаратистські проблеми, від Іспанії до Китаю, можуть сприймати прецедент суду ООН із занепокоєнням.

Рішення суду ООН не змінить, будь-які реалії на місцях. Косово буде як і раніше вважати себе незалежними. Сербія буде як і раніше вимагати повернення своєї території.

Але це рішення, тим не менш матиме серйозні наслідки. Якщо визнано, що незалежність Косова відповідає міжнародному праву, то Москва може запитати, чому б не визнати незалежності Абхазії і Південної Осетії від Грузії таким же чином?

Перегляд кордонів Боснії може бути іншим прикладом. Як наслідок - усі країни з сепаратистськими рухами будуть турбуватися про майбутнє.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Теги