НОВИНИ

Суд забрав у комуніста Калєтніка майже 900 га землі, записаної на 90-річного дідуся

Саме цю ділянку преса охрестила Бучанським Межигір'ям.

Вищий спеціалізований суд повернув 890 га Бучанського лісу у власність держави. Також скасували рішення Бучанської селищної ради від 2002 року про відведення під забудову 14 га лісу.

Саме ця ділянка, яку преса охрестила Бучанським Межигір'ям, належить колишньому першому віце-спікеру Верховної Ради комуністу Ігорю Калєтніку. Журналісти у розслідуваннях довели, що земля за документами належить 90-річному дідусеві Калєтніка. А перед тим була незаконно продана десятьом підставним особам.

Зазначимо, що 2010 року тодішній голова комітету з питань боротьби з організованою злочинністю Ігор Калєтнік надіслав листа Генпрокуратурі, в якому назвав перевищенням повноважень рішення Бучанської влади про вилучення лісу. Тепер активісти очікують, що восьмиметровий паркан невдовзі знесуть.

"Рішення Бучанської міської ради від 2002 року про переведення земель лісового фонду до категорії забудови загальною площею 890 га визнано незаконним і скасовано. Також, витребувано на користь держави 14 га Бучанського лісу, яким через корупційні схеми власником був Ігор Калєтнік", - зазначив громадський активіст Віктор Бархоленко.

"Ми вважаємо, що під час рішення першої апеляційної інстанції були допущені грубі порушення норм матеріального та процесуального права. Те. що було скасовано рішення Бучанської селищної ради, якою було визначено інший статус, фактично всі інші забудови які на ній знаходяться - вони незаконні. І прокуратура має право зараз подати позов і знести або вилучити всі інші земельні ділянки, окрім тих які були предметом даного розгляду на користь держави", - говорить адвокат Ольга Узкова.

Зазначимо, в лютому поточного року Апеляційний суд Київської області залишив без змін рішення Ірпінського міського суду, яким задоволено позов прокуратури Київської області про повернення у державну власність 14 га землі лісового фонду в місті Буча вартістю понад 245 млн грн.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.