НОВИНИ

Російська прокуратура оголосила небажаним Національний фонд на підтримку демократії

Впродовж 2013-2014 років організація надала російським структурам допомоги на суму близько $ 5,2 млн.

28 липня російська Генпрокуратура визнала діяльність Національного фонду на підтримку демократії небажаною на території РФ. Про це повідомили російські ЗМІ.

Як повідомляється, заступник генерального прокурора РФ Владімір Маліновскій в підписав рішення про визнання небажаною на території РФ діяльності іноземної неурядової організації Національний фонд на підтримку демократії (National Endowment for Democracy).

Також стало відомо, що рішення вже направили до Міністерства юстиції РФ для включення організації до відповідного переліку.

Читайте також: У Росії припиняє роботу один із найбільших благодійних фондів США

Як повідомляється, зазначений фонд став першою іноземною організацією, яку Генпрокуратура визнала небажаною. Зокрема, російських чиновників не задовольнило те, що представники фонду заявляли про нелегітимність підсумків виборних кампаній, організовували політичні акції для впливу на органи влади, а також нібито дискредитували службу в Збройних Силах РФ.

«Для цієї мети впродовж  2013-2014 років фонд надав російським комерційним і некомерційним структурам фінансової допомоги на суму близько $ 5,2 млн», - повідомили російські прокурори.

Читайте також: США і Британія: путінський закон про "небажані організації" підриває громадянське суспільство

Як повідомляється на сайті організації, Національний фонд підтримки демократії є приватною некомерційною структурою, діяльність якої спрямована на розвиток і зміцнення демократичних інститутів по всьому світу. Щорічно фонд виплачує понад 1000 грантів на підтримку неурядових організацій за кордоном.

Нагадаємо, на початку липня Рада Федерації Росії направила в Генпрокуратуру список 12 іноземних організацій, які увійшли в так званий патріотичний «стоп-лист». Крім MacArthur Foundation, до нього включили фонд Сороса, Національний фонд демократії, Міжнародний республіканський інститут, Національний демократичний інститут з міжнародних питань, Freedom House, Всесвітній конгрес українців, Кримська польова місія з прав людини тощо.

Наприкінці травня президент Росії Владімір Путін підписав закон про «небажані організації», згідно з яким небажаною можуть визнати іноземну або міжнародну організацію, «що представляє загрозу основам конституційного ладу, обороноздатності і безпеки держави». Відповідне рішення ухвалює генеральний прокурор або його заступники за погодженням з МЗС Росії.

 

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.