НОВИНИ

Україна та Білорусь домовилися використовувати у торгівлі гривню замість долара

Відповідної домовленості досягли у Мінську.

Україна та Білорусь розширять використання гривні у двосторонній торгівлі. Про це повідомили у прес-службі Кабіміну.

Згідно з повідомленням, домовленість зафіксували у протоколі за підсумками 23-го засідання Міжурядової змішаної українсько-білоруської групи з питань торгово-економічного співробітництва.

«За результатами переговорів ми звернулися до НБУ з низкою пропозицій, які допоможуть спростити та пожвавити торгівлю між нашими двома країнами, та вже прийшли до позитивного рішення. Україна та Білорусь використовуватимуть для двосторонніх розрахунків не іноземну валюту, зокрема долар, а гривню», –  розповів віце-прем’єр-міністр - міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко, який очолював українську делегацію.

Також Україна та Білорусь досягли домовленості розглянути питання відновлення поставок електроенергії між двома країнами та здійснення транзиту української електроенергії через Білорусь. Відповідні консультації проведуть вже найближчим часом.

«Білорусь є нашим стратегічним торговим партнером з великим спільним кордоном. Тому всі домовленості, яких ми досягнемо сьогодні, будуть потім десятиріччями давати позитивний ефект»,  – прокоментував підсумки зустрічі Зубко.

Як повідомлялося, Україна попросила Білорусь про дозвіл транзиту газу з Литви.

Нагадаємо, на початку липня стало відомом, що Білорусь заблокувала транзит газу з Литви до України.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.