НОВИНИ

The Economist розповів, від чого залежатиме ціна золота

На думку видання, останні міжнародні події не сприяють зростанню вартості дорогоцінного металу.

Ціна на золото, яка скотилася до п’ятирічного мінімуму, відображає попит, пропозицію та прогнозовані перспективи ринку. Про це пише авторитетне британське видання The Economist.

У статті зазначають, що цей жовтий метал одночасно є товаром (використовуваним в електроніці, виготовленні  ювелірних виробів, в стоматології тощо) та дозволяє зберігати заощадження. Разом з тим золото, на відміну від інших активів, не приносить прибутків, а його зберігання вартує грошей.

«Золото сильно набирало в ціні після фінансової кризи, сягнувши свого піку в 2011 році, і з того часу падало. Дехто вважає, що ціна може знизитися до менш ніж $ 1000 за унцію цього року», - пише The Economist.

У статті наголошують, що золото оцінюють в доларах США, причому зростання валюти означає падіння вартості металу. Зростання американської економіки призводить до підвищення відсоткових ставок і знецінює золото як актив.

Читайте також: Золотовалютні резерви України зросли до $10,2 млрд

«Великі надії у шанувальників золота викликає те, що Китай, який прагне зробити юань резервною валютою, стимулюватиме свої золоті запаси до високого рівня західних центральних банків, щоб зробити його надійним в очах міжнародної спільноти», - пише The Economist, додавши, що наразі суттєвого підвищення золотовалютних резервів Китаю не зафіксували.

Крім того, видання стверджує, що останні міжнародні події, покликані стабілізувати політичну ситуацію, також не сприяють зростанню ціни на золото. Зокрема, йдеться про угоду Греції із євро кредиторами, ядерні домовленості з Іраном тощо.

Разом з тим, у статті наголошують, що довіра до валюти, підкріпленої обіцянками, які не дорогоцінними металами, спадає.

Читайте також: Росія очолює список країн, які найактивніше нарощують запаси золота – Bloomberg

«А жартівники кажуть, що, якщо світова економіка дійсно повністю зруйнується, свинець (у формі кулі) може бути більш корисним, ніж золото», - резюмує The Economist.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.