НОВИНИ

Детективів НАБ тренуватимуть колеги з Євросоюзу та Канади

Початкова підготовка детективів Антикорупійного бюро почнеться у серпні.

За участі фахівців з Великої Британії розробили програму тренувань детективів Антикорупційного бюро (НАБ). Про це під час інтерв’ю BBC розповів голова НАБ Артем Ситник.

Він зазначив, що допомагатимуть у тренуваннях детективів також фахівці з інших країн Євросоюзу.

«Це країни Прибалтики. У нас зараз постійно працює фахівець із Фінляндії, колишній прокурор, який займався антикорупційними розслідуваннями. Також є фахівець із Канади, який брав участь у розбудові багатьох антикорупційних бюро в різних країнах. Тобто є група міжнародних фахівців, які вже на сьогодні активно допомагають у створенні бюро і в розробці програми тренінгів», – повідомив Ситник.

Читайте також: Антикорупційне бюро: найважливіші факти про новий орган.

Голова НАБ також підкреслив, що українські детективи не повинні сидіти і чекати, поки надійде скарга.

«Інформацію детектив, найперше, отримуватиме, обробляючи відкриті і закриті бази даних, право доступу до яких прописане в Законі. Ми вже підписали меморандум про співпрацю з органами державного фінансового моніторингу. До жовтня такі меморандуми будуть підписані з Міністерством юстиції, фіскальною службою, з органами МВС та СБУ. У нас буде створений спеціальний підрозділ аналітиків, які будуть разом з детективами обробляти інформацію з цих баз даних і починати розслідування», – зазначив голова бюро.

За його словами, з відкритих джерел детективи використовуватимуть, зокрема, Google та соцмережі.

«У Лондоні в аналітика є три комп’ютери: один комп’ютер – це доступ до відкритих джерел, другий комп’ютер – доступ до закритих джерел, і один комп’ютер – це соціальні мережі. І він із використанням програмних продуктів обробляє цю інформацію і видає продукт, який дає підстави порушити кримінальну справу і розпочати розслідування. Такий досвід ми впроваджуватимемо і в Україні», – наголосив Ситник.

Як повідомлялося, відбір детективів для Антикорупційного бюро стартував 8 липня.

Нагадаємо, 5 червня стали відомі результати голосування за кандидатів до Ради громадського контролю при НАБ, до складу якої увійшли 15 представників.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.