НОВИНИ

У Росії припиняє роботу один із найбільших благодійних фондів США

Фонд MacArthur Foundation працював в РФ понад 20 років, виділивши понад $170 млн на підтримку вищої освіти і захист прав людини в країні.

Американський благодійний фонд MacArthur Foundation заявив про припинення діяльності на території РФ через те, що нові російські закони щодо неурядових організацій перешкоджають його ефективній роботі. Про це 22 липня повідомило Radio Free Europe/Radio Liberty.

Як повідомляється, фонд MacArthur Foundation працював в РФ понад 20 років.

В організації стверджують, що вирішили закрити свій офіс у Москві, бо нове законодавство робить «неможливою ефективну роботу» в Росії.

«Ці закони, заяви російських офіційних осіб, а також внесення фонду в «патріотичний стоп-лист» Ради Федерації Росії однозначно вказують на те, що російська влада не бажає подальшої присутності фонду в Росії», – йдеться в заяві.

Читайте також: США і Британія: путінський закон про "небажані організації" підриває громадянське суспільство

Як повідомляють представники MacArthur Foundation, їхня діяльність завжди була виключно благодійною.

«Ми повністю незалежні від уряду США та не отримуємо від нього ніякого фінансування», – наголошують у фонді.

Як повідомляється, з часу відкриття московського філіалу фонд виділив понад $170 млн на підтримку вищої освіти і захист прав людини в РФ, а також на боротьбу з поширенням ядерної зброї.

Нагадаємо, на початку липня Рада Федерації Росії направила в Генпрокуратуру список 12 іноземних організацій, які увійшли в так званий патріотичний «стоп-лист». Крім MacArthur Foundation, до нього включили фонд Сороса, Національний фонд демократії, Міжнародний республіканський інститут, Національний демократичний інститут з міжнародних питань, Freedom House, Всесвітній конгрес українців, Кримська польова місія з прав людини тощо.

Наприкінці травня президент Росії Владімір Путін підписав закон про «небажані організації», згідно з яким небажаною можуть визнати іноземну або міжнародну організацію, «що представляє загрозу основам конституційного ладу, обороноздатності і безпеки держави». Відповідне рішення ухвалює генеральний прокурор або його заступники за погодженням з МЗС Росії.

 

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.