НОВИНИ

Колишній регіонал відсудив собі 16 гектарів на Оболонській набережній

Мхітаряну вдалося відсудити право на ділянку по вул. Прирічній, на березі затоки Собаче гирло, загальною площею 16,44 га (у тому числі 3,659 га в межах прибережних захисних смуг).

Дніпровська екологічна прокуратура не змогла через суд розірвати договір оренди, за яким ТОВ "Архітектурно-будівельний альянс", що належить компанії "Позняки-Жил-Буд" екс-регіонала Нвера Мхітаряна, має право забудувати 16 гектарів на Оболоні. Про це йдеться у постанові Вищого госпсуду від 7 липня.

"І апеляцію, й касацію прокуратура програла", - зазначається в повідомленні.

Таким чином, Мхітаряну вдалося відсудити право на ділянку по вул. Прирічній, на березі затоки Собаче гирло, загальною площею 16,44 га (у тому числі 3,659 га в межах прибережних захисних смуг).

Раніше ця ділянка була в користуванні КП «Київзеленбуду», її комунальники отримали під будівництво зони відпочинку та пляжу з рятувальною станцією. Однак у 2007 р. Київрада прийняла рішення забрати землю в "Київзеленбуду" і натомість передати її ТОВ "Архітектурно-будівельний альянс" в оренду на 10 років для будівництва житлового, соціально-побутового, торговельно-розважального, культурного, готельно-офісного, спортивно-оздоровчого комплексу у Оболонському районі Києва. Відповідний договір оренди уклали в 2008 році.

У травні 2014 року Дніпровська екологічна прокуратура подала в суд на Київраду і ТОВ "Архітектурно-будівельний альянс" з вимогою визнати рішення КМР і договір недійсними, та визнати у фірми відсутність права на користування земельною ділянкою.

Позов прокурори обґрунтовували низкою причин: відсутність плану землеустрою і згоди попереднього землекористувача - "Київзеленбуду" - на вилучення земельної ділянки, заборона на забудову прибережної захисної смуги, а також приналежність земельної ділянки до зеленої зони міста та ландшафтно-рекреаційних територій, де не допускається розміщення будинків і споруд, якщо вони не призначені для відпочинку, спорту або обслуговування приміського лісового господарства.

Однак суд відмовив у задоволенні позову. Своє рішення він мотивував, у першу чергу, практикою Європейського суду з прав людини. Він в подібних майнових спорах дотримується такого принципу, що навіть якщо громадянин отримав майно з порушеннями закону з боку владного органу, то позбавити його отриманого майна лише на цій підставі – неприпустимо. Визнавати договір недійсним можна тільки у разі доведення протиправної поведінки самого набувача майна. Відтак, оскільки право оренди є майновим правом, а прокурор не довів наявності в фірми злого умислу на незаконне одержання земельної ділянки – то підстави для визнання недійсним договір відсутні.

Окрім того, суд заявив, що прокуратура пропустила строки позовної давності: перший протест на землевідвід заявляли ще в 2009-му, а це значить, що прокуратурі було відомо про цю справу ще тоді, а значить трирічний термін сплив ще в 2012 році.

Разом з тим, журналісти нагадують, що в березні цього року Київрада прийняла рішення про розірвання вказаного орендного договору й збереження зеленої зони (ділянку згідно з цим рішенням мають повернути у перелік зелених зон). Обґрунтовуючи рішення, столичні депутати спиралися на те, що з одного боку – забудова так і не розпочалася, а з іншого – місцеве населення висловилося проти неї.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.