НОВИНИ

Столичний суд наклав арешт на майно Межигір'я

Це здійснено для забезпечення кримінального провадження і відшкодування збитків завданих державі.

Печерський районний суд Києва за клопотанням слідчого Генпрокуратури наклав арешт на майно ТОВ «Танталіт» – резиденцію «Межигір’я», де проживав президент-втікач Віктор Янукович. Про це йдеться в ухвалі суду ухвалі суду від 13 липня.

Арешт, зокрема, накладено на майно «Центру відпочинку та здоров’я», що розташований по вул. Івана Франка, 19 і житловий будинок по вул. Івана Франка 18, «Вишгородський масив», будинок по вул. Межигірська 123-а, а також на 100 % статутного капіталу ТОВ «Танталіт» у розмірі 146,63 млн грн.

Рішенням суду заборонено використовувати та розпоряджатися будь-яким майном резиденції «Межигір’я», а також корпоративними правами ТОВ «Танталіт».

Арешт накладено для забезпечення кримінального провадження і відшкодування збитків завданих державі.

Нагадаємо, у березні минулого року ГПУ відкрила провадження за фактом заволодіння державним майном в особливо великих розмірах – комплексом будівель будинку відпочинку «Межигір’я» с. Нові Петрівці Вишгородського району Київської області, а також земельними ділянками, на яких розташований цей комплекс, а також здійснення фінансових операцій з майном, що передувало легалізації (відмиванню) доходів, спрямованих на приховання чи маскування незаконного походження такого майна та одержання неправомірної вигоди в особливо великих розмірах.

За результатами досудового розслідування колишньому президенту Януковичу, колишньому засновнику та директору ТОВ «Танталіт» та колишньому директору ТОВ «Медінвесттрейд» було оголошено підозру.

Досудовим розслідуванням встановлено, що вказані особами заволоділи державним майном в особливо великих розмірах – комплексом будівель будинку відпочинку «Межигір'я» та будинком № 123 – а по вул. Межигірська у с. Нові Петрівці Вишгородського району Київської області, а також земельними ділянками, на яких розташований цей комплекс; здійснювали фінансові операції з майном, що передували легалізації (відмиванню) доходів, спрямованих на приховання чи маскування незаконного походження такого майна; одержали неправомірну вигоду в особливо великих розмірах.

Як повідомлялося, борг Межигір'я за електроенергію перевищив 11 млн грн.