НОВИНИ

Едвард Лукас: Задля своєї безпеки ЄС треба поводитись як імперії

Один із наслідків грецької кризи, полягає в тому, що Європа зробила кілька важливих кроків до тіснішої інтеграції.

Європейському Союзу треба поводитись як імперії - всі його члени програють, якщо ЄС не вдасться побудувати безпеку на своїй периферії. Про це на сторінках «Тижня» пише британський журналіст і публіцист Едвард Лукас. 

«Прикра правда полягає в тому, що ЄС треба поводитись як імперії. Усі його члени виграють, якщо союз побудує безпеку на своїй периферії, і всі програють, якщо ні», - вважає він.

На думку Лукаса, один із наслідків грецької кризи, який, утім, великою мірою не помічають, полягає в тому, що Європа зробила кілька важливих кроків до тіснішої інтеграції.

Першим із них, пише публіцист, стали дебати в Європарламенті та розгромна критика на адресу Алексіса Ципраса від бельгійського ліберала Гі Вергофстадта. Власне, тоді цей часто зневажуваний орган відіграв реальну роль рупора загальноєвропейської громадської думки.

«Коротше кажучи, те саме поєднання політичної волі та інституційних м’язів, яке Євросоюз має демонструвати у Греції, дуже потрібне й у випадку України. І воно ж таки здатне обернути ЄС на смертельного противника путінського режиму в Москві», - резюмує автор.

Детальніше читайте в черговому номері журналу "Український тиждень".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.