НОВИНИ

Віце-спікер ВР заявила про шалений міжнародний тиск на депутатів у питанні статусу Донбасу

Міжнародна спільнота домагається від України визнання особливого статусу Донбасу в Конституції і таким чином легалізації бойовиків.

Міжнародна спільнота чинить тиск на Україну з метою зафіксувати особливий статус Донбасу у Конституції держави. Про це заявила заступник голови Верховної Ради Оксана Сироїд на сторінці у мережі Facebook.

«У ці години і хвилини здійснюється шалений тиск на народних депутатів з боку міжнародної спільноти для того, щоб «ДНР» і «ЛНР» отримали особливий статус у нашій Конституції. Аргументують необхідністю «продемонструвати виконання Мінських домовленостей», – наголосила вона.

За словами Сироїд, такі зміни підуть на користь лише Росії та країнам, які не виконали гарантій безпеки України за Будапештським меморандумом.

«Кому і що ми маємо демонструвати? Кремлю? Путіну? Хіба весь цивілізований світ і без того не бачить, хто насправді є агресором і хто порушує всі норми міжнародного права і всі домовленості? Чи хтось вірить, що ця «демонстрація» зупинить Кремль? Чому ж світ так хоче нав’язати нам зараз «особливий статус» для «ДНР» і «ЛНР»? Лише для того, щоб це перестало бути «війною», за яку повинні нести відповідальність також і ті країни, які гарантували Україні територіальну цілісність за Будапештським меморандумом. Світ хоче, щоб це стало «внутрішнім конфліктом», тому що він втомився і хоче позбутися цієї вкрай незручної теми. І Кремль мріє, щоб для всього світу це стало «українською кризою», бо від початку нав’язує світу історію про те, що немає російських військ на сході, немає найманців, немає чеченців, немає градів, буків. Є лише купка «шахтарів» та «трактористів», яких «Київ не чує», – додала Сироїд.

На думку віце-спікера, схвалення будь-якого особливого статусу Донбасу шляхом змін до Конституції, що за її словами, пропонується у змінах запропонованих президентом Порошенком, призведе до краху української держави.

«Текст таких змін до Конституції вже підготовлений в адміністрації президента. Зараз він на розгляді в комітеті. Завтра – буде запропонований на розгляд парламенту… Хіба не очевидно, що тиск на Україну стосовно внесення змін до Конституції – це заперечення права Українського народу на самовизначення? Хіба не очевидно, що будь-який особливий статус для Донбасу у Конституції - це легітимація російських військ та найманців на території України? А їхня інтеграція в українську політику – це кінець не те що європейських перспектив для України, це успіх плану Кремля і кінець української держави?», – зазначила Сироїд.

Як повідомлялося, у червні в ЄС заперечили вимоги до Києва надати спецстатус Донбасу до припинення вогню.

Нагадаємо, президентський законопроект зі змінами до Конституції зареєстрували у парламенті 2 липня.

Раніше, 24 червня Венеціанська комісія оприлюднила попередній висновок щодо відповідності проекту конституційних змін стандартам РЄ, в цілому схваливши їх, але висловивши декілька зауважень.

Також нагадаємо, у прикінцевих положеннях Конституції з’явиться норма про самоврядування на Донбасі.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.