НОВИНИ

Рада ратифікувала угоду, що допустить українських вчених до наукових програм ЄС майже безкоштовно

«Горизонт-2020» – європейська програма з наукових досліджень та інновацій.

Народні депутати ухвалили закон про ратифікацію Угоди між Україною і Європейським Союзом про участь України у програмі ЄС «Горизонт-2020» - рамковій програмі з досліджень та інновацій на 2014-2020 роки. За відповідне рішення проголосували 254 нардепи.

Як зазначається у пояснювальній записці до законопроекту №0044, який був внесений на розгляд парламенту Президентом, ухвалення цього документа забезпечує набуття чинності Угоди між Україною та ЄС про участь у програмі Європейського Союзу «Горизонт-2020», підписаній 20 березня цього року.

На думку авторів закону, участь України в проектах рамкової програми з наукових досліджень та інновацій «Горизонт-2020» дозволить українським ученим проводити фундаментальні дослідження в найбільших науково-дослідних центрах, виконувати широкий спектр новаторських і прикладних робіт, надасть можливість високотехнологічним галузям промисловості України долучитися до реалізації проектів та отримувати додаткові замовлення на створення високотехнологічної продукції 5-6 укладів, що сприятиме розвиткові вітчизняної промисловості.

Крім того, у документі йдеться про те, що асоційована участь України в програмі «Горизонт-2020» передбачає фінансовий внесок до бюджету програми, однак європейською стороною запропоновано 95-відсоткову знижку на цей внесок.

Виступаючи з трибуни парламенту, міністр освіти і науки Сергій Квіт підкреслив, що ратифікація цієї Угоди надасть українським вченим доступ до наукових програм ЄС на загальну суму 80 млрд євро.

За його словами, це надзвичайно важливо в умовах, коли Україна не має змоги належним чином фінансувати наукові дослідження з державного бюджету.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.