НОВИНИ

П'ятьох екс-посадовців обвинуватили у розкраданні під керівництвом Курченка

Йдеться про мільярдні розкрадання в Аграному фонді, Укргазвидобуванні та Укрнафті.

До судів передали обвинувачення стосовно екс-заступників голів Київської, Харківської та Черкаської ОДА, а також екс-заступника голови Нацбанку і колишнього голови правління ПАТ «Аграрний фонд», яких підозрюють у заволодінні чужим майном в особливо великих розмірах. Про це повідомили у прес-службі ГПУ.

Усіх чиновників об’єднує те, що фігурантом у кримінальних провадженнях щодо них є відомий олігарх часів «Сім’ї» Віктора Януковича – Сергій Курченко.

Екс-посадовців ОДА обвинувачують за ч. 5 ст. 191 (заволодіння чужим майном в особливо великих розмірах групою осіб шляхом зловживання службовим становищем) та ч. 2 ст. 366 (вчинення службового підроблення, що спричинило тяжкі наслідки) Кримінального кодексу.

За інформацією прокуратури, протягом 2010-лютого 2014 року вони сприяли групі осіб під керівництвом Курченка у протиправному заволодінні значними обсягами скрапленого газу, який належав ПАТ «Укргазвидобування» та ПАТ «Укрнафта» шляхом його придбання на спеціалізованих аукціонах за нижчими від ринкових цінами, визначеними виключно для випадків реалізації скрапленого газу для потреб населення, хоча насправді здійснювалась подальша його реалізація комерційним структурам через мережу підконтрольних підприємств.

Щодо провадження проти екс-заступника голови Нацбанку та екс-голови правління Аграрного фонду, то їх обвинувачують тільки за ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу.

На думку слідчих, посадовці, також у співпраці з Курченком, заволоділи майном Аграрного фонду на суму понад 2 млрд грн при проведенні операцій з облігаціями внутрішньої державної позики (далі ОВДП).Вказані ОВДП на суму 2 млрд грн заблоковані в інтересах Національного банку України.

У прокуратурі не назвали імен підозрюваних, однак у серпні 2014 року ГПУ затримала тодішнього заступника голови НБУ Бориса Приходька за підозрою у привласненні коштів Аграрного фонду. Тоді повідомили, що вказані дії він скоїв спільно з головою правління ПАТ "Аграрний фонд" Олександром Кірюком (якого звільнили у лютому 2014 року).

У провадженні про скраплений газ, згідно з повідомленнями прокуратури на етапі слідства, підозрюваними можуть бути Валентин Дулуб (екс-заступник голови Харківської ОДА), Володимир Максименко (екс-заступник голови Київської ОДА) та Сергій Рябцев (екс-заступник голови Черкаської ОДА).

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.