НОВИНИ

МВФ виступає за реструктуризацію боргу Греції

Про це директор-розпорядник МВФ Крістін Лагард заявила, виступаючи у Інституті Брукінгса у Вашингтоні.

Міжнародний валютний фонд вважає необхідним проведення реструктуризації боргу Греції, але при цьому не надаватиме країні жодних поступок та діятиме відповідно звичайних правил кредитування. Про це директор-розпорядник МВФ Крістін Лагард заявила, виступаючи у Інституті Брукінгса у Вашингтоні.

"Програма має працювати на двох опорах. Одна з них - важливі реформи і фіскальна консолідація, як ми радили у випадках Ірландії, Португалії та Кіпру. Друга опора - реструктуризація боргу, яка, на наше переконання, необхідна в даному випадку, аби забезпечити стабільність боргу", - пояснила позицію МВФ Лагард.

Вона наголосила, що МВФ безпосередньо залучений до процесу врегулювання економічної кризи в Греції і це відбувається виключно на прохання самої країни.

"Фонд повинен дотримуватися встановлених правил, не підганяти їх, зберігати до всіх однакове ставлення", - підкреслила Лагард.

Як повідомлялося, у неділю, 5 липня, на референдумі 61,31% греків висловилися проти умов кредиторів для виходу країни з боргової кризи. Світові ринки вранці 6 липня відповіли на такі підсумки грецького референдуму падінням акцій, євро, сировини, сировинних валют і покупкою безпечних інструментів, у тому числі долара США, японської ієни і золота.

6 липня грецький прем'єр-міністр Алексіс Ципрас провів телефонну розмову з канцлером Німеччини Ангелою Меркель, під час якої погодився представити кредиторам нову пропозицію щодо порятунку Греції.

Нагадаємо, раніше грецька делегація на чолі з новим міністром фінансів Евклідом Цакалотосом розлютила єврочиновників у Брюсселі. Зокрема, 7 липня попри обіцянки греки прибули на саміт Єврогрупи без нових пропозицій для кредиторів.

За даними грецьких банкірів, без фіндопомоги ЄС готівки в банкоматах Греції вистачить на два дні.

Читайте також: В ЄС винесли останнє попередження Греції

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.