НОВИНИ

У Порошенка повідомили про кількість заручників у бойовиків

За словами Ірини Геращенко, з полону терористів українці повертаються з психологічними травмами і часто – зі слідами тортур.

На сьогодні в полоні бойовиків перебувають 267 українців. Про це повідомила уповноважений президента України з мирного врегулювання ситуації в Донецькій і Луганській областях Ірина Геращенко на своїй сторінці в Facebook.

«В заручниках залишаються ще 267 украінців, а ті 15, кого протягом двох місців вдалося витягти, повертаються додому з психологічними травмами і часто – зі слідами тортур», – заявила вона.

«Тому ми наполягатимемо до якнайшвидшого залучення МКЧХ не тільки до пошуку зниклих безвісти, ідентифікаціі тіл загиблих, а ще, й щоб місія МКЧХ терміново була допущена до місць утримання заручників, аби промоніторити умови утримання і можливе застосування тортрур чи нелюдське поводження», – додала Геращенко. 

Вона також зауважила, що напередодні кожного засідання контактної групи в Мінську, заплановані зустрічі з президентом України.

«Під час такої зустрічі у понеділок, 6 липня, Президент доручив нам – учасникам 4 груп – найближчим часом відвідати зону АТО і проінспектувати, як працюють нові правила перетину лінії зіткнення, розроблені СБУ разом з волонтерами та громадськими організаціями», – написала вона.

Крім цього, за даними Геращенко, найближчим часом має відбутися спеціальне засідання уряду, присвячене так званим «зеленим коридором» для міжнародних гуманітарних місій.

 

Перед Мінськом, де за кілька годин збираються 4 підгрупи в рамках тристоронньой контактноі групи , зайшла на дискусію ,...

Posted by Iryna Gerashchenko on 7 Июль 2015 г.

Як повідомив 30 червня керівник Центру з обміну полоненими Володимир Рубан, у полоні у бойовиків залишаються близько 400 осіб.

За словами речника Адміністрації Президента з питань АТО полковника Андрія Лисенка, терористи зривають переговори щодо масового обміну полоненими.

Нагадаємо, за час АТО з полону терористів звільнили 2735 осіб.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.