НОВИНИ

Російські шпигуни активізувалися в Словаччині – дослідження

На пропаганду в цій країні РФ щорічно витрачає близько $5 млрд.

У Словаччині спостерігається активізація діяльності російської розвідки. Про це йдеться в доповіді словацької секретної служби за 2014 рік, повідомляє aktuality.sk.

«У зв'язку із збільшенням напруженості у відносинах між Російською Федерацією і західними країнами через конфлікт в Україні значно активізувалася діяльність російських розвідувальних служб у всіх країнах НАТО і ЄС, у тому числі Словаччини», – йдеться в доповіді, яку обговорювали в Європарламенті.

Згідно з документом, минулого року, кілька іноземних розвідок намагалися проникнути в центральні державні органи влади Словаччини, сили безпеки, а також намагаються вплинути на громадську думку.

«Служба виявила підвищення інтересу до діяльності в економічній, науковій та військовій сферах, а також у галузі інформаційних технологій та промислового шпигунства», – зазначається в тексті.

За даними видання, останнім часом було кілька повідомлень, що багато «прихильників» Москви можуть бути оплачені саме російськими грошима.

«За офіційними даними, Росія витратила $100 млн тільки на PR агентства. Інші гроші течуть через альтернативні засоби масової інформації, так що мінімальна оцінка, скільки щорічно Росія витрачає на пропаганду, це близько $5 мільярдів», – сказав Ярослав Надь з інституту європейської політики.

Частина цих грошей, швидше за все, в кінцевому підсумку виявляється в кишенях словаків у вигляді грантових схем Посольства Росії або різних міністерств Російської Федерації.

Основна спеціалізація проплачених осіб – так звані кібертролі, які, за словами Надя, фінансуються російською розвідкою. Їхнім завданням є анонімне написання проросійських коментарів.

«Ці люди проживають на території Словаччини та Російської Федерації. Є інформація, що деякі словацькі студенти, які перебувають у Москві, за гроші коментують на словацьких форумах проросійські погляди», – зазначив він.

На думку аналітика, таким чином, росіяни можуть заробити до 700 євро в місяць, люди, які володіють іноземними мовамих, отримують до тисячі євро.

Дискусії в інтернеті та викриття деяких ЗМІ щодо російських інтересів, це лише деякі з інструментів російської пропаганди.

На думку експертів, набагато небезпечнішою може бути підтримка воєнізованих угруповань, які діють у Словаччині.

«У Словаччині є кілька тисяч озброєних і навчених людей, які пов'язані з Росією, оплачуються з Росії і багато з них були там на навчанні», – заявив Надь.

Крім того, раніше Служба державної безпеки Швеції СЕПО повідомила про те, що третина російських дипломатів, які проживають у Швеції, є шпигунами.

Нагадаємо, раніше німецька контррозвідка заявила, що в Європі активізувались російські шпигуни.

Крім того, повідомлялося, що для налагодження ефективної протидії загрозі з боку РФ британська розвідка почалавербувати російськомовних агентів.

Також читайте: У Росії «стукацтво» врахують до трудового стажу.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.