НОВИНИ

ВР ратифікувала угоду з НАТО про постачання

Депутати також підтримали угоду з Альянсом про інформацію.

Верховна Рада України підтримала проект постанови № 0034 Про ратифікацію угоди про співробітництво у сфері підтримки між Кабінетом міністрів України та Організацією НАТО з підтримки та постачання (ОНПП). За відповідне рішення проголосували 245 нардепів при 226 мінімально необхідних.

Як зазначається у пояснювальній записці, ратифікація цієї угоди створить правові підстави для виконання українською стороною внутрішньодержавних процедур, необхідних для набрання угодою чинності, що, у свою чергу, сприятиме співробітництву між урядом України та ОНПП та визначить основні його принципи для підтримки України за конкретними напрямами, у тому числі щодо постачання, технічного обслуговування, закупівлі товарів та послуг, транспортування, конфігураційного управління та технічної допомоги, реалізації проектів Трастового фонду НАТО, виконавчим агентом яких є Агенція НАТО з підтримки та постачання.

Також Верховна Рада України підтримала проект постанови № 0035 «Про ратифікацію меморандуму про домовленість між урядом України та Організацією НАТО із зв'язку та інформації, яка представлена генеральним менеджером Агенції НАТО із зв'язку та інформації, стосовно співробітництва з питань консультацій, управління, зв'язку, розвідки, спостереження та рекогносцировки в рамках програми НАТО «Партнерство заради миру». За відповідне рішення проголосували 267 нардепів із 226 мінімально необхідних. 

Ратифікація дасть можливість для співробітництва між Україною та НАТО із зв'язку та інформації та визначить основні принципи співробітництва з питань консультацій, управління, зв'язку, розвідки, спостереження та рекогносцировки в рамках програми НАТО «Партнерство заради миру» та реалізації проекту Трастового фонду НАТО, виконавчим агентом яких є Агенція НАТО із зв'язку та інформації.

Нагадаємо, НАТО може дати Україні летальну зброю при зриві перемир’я. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.