НОВИНИ

В уряді Греції повідомили, за яких умов скасують референдум

За даними джерел в грецькому уряді, деякі із міністрів письмово оскаржили рішення Ципраса щодо референдуму, а дехто натякав на відставку через неспроможність прем’єра домовитися із європейськими кредиторами.

Ввечері 30 червня віце-прем'єр-міністр Греції Яніс Драгасакіс заявив, що влада країни може скасувати запланований на 5 липня референдум, якщо вдасться досягнути домовленостей з кредиторами. Про це пише грецьке видання Ekathimerini.

«Уряд може прийняти рішення змінити плани. Це політичне питання, зрештою. Референдум був оголошений, щоб домовитися за певними критеріями, але він призвів до невдоволення деяких людей, тому що наші партнери звикли, що їм кажуть «так», - зазначив Драгасакіс.

Як повідомляється, віце-прем'єр Драгасакіс, міністр економіки Йоргос Статакіс, заступник міністра з міжнародних економічних питань Евкліда Цакалотос і секретар уряду Спірос Сагіасвсупереч позиції прем’єр-міністра Алексіса Ципраса виступали за укладення угоди з кредиторами. Крім того, ця опозиційна урядова група не підтримала рішення щодо референдуму.

За даними джерел, деякі із зазначених посадовців письмово оскаржили рішення Ципраса щодо референдуму, а дехто натякав на відставку через неспроможність уряду домовитися із європейськими кредиторами.

Нагадаємо, Міжнародний валютний фонд у вівторок ввечері офіційно підтвердив, що уряд Греції не виплатив у встановлений термін 1,5 млн євро заборгованості, через що програма фінансування Фонду призупиняється.

Разом з тим 30 червня грецький уряд попросив в ЄС про новий кредит на суму близько 30 млрд євро від Європейського механізму стабільності, які Афінам виплачували б впродовж наступних двох років..

Нагадаємо, в ніч на 28 червня парламент Греції схвалив пропозицію прем'єр-міністра країни Алексіса Ципраса щодо проведення 5 липня референдуму, на якому громадяни вирішать, чи варто приймати умови кредиторів. Зокрема, йдеться про подальшу фінансову допомогу в обмін на заходи бюджетної економії, проти яких завжди виступав нинішній грецький уряд. Крім того, наслідком вибору греків може бути вихід країни із зони євро та перехід на драхму.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.