НОВИНИ

МВФ офіційно підтвердив невиплату боргу Грецією

У зв'язку з цим програма фінансування Фонду призупиняється.

Міжнародний валютний фонд у вівторок ввечері офіційно підтвердив, що уряд Греці не виплатив у встановлений термін 1,5 млн євро заборгованості, через що програма фінансування Фонду призупиняється. Про це йдеться в повідомленні офіційного представника Фонду Джері Райса.

«Я підтверджую, що виплата 1,2 млрд SDR (близько 1,5 млн євро – Ред.) від Греції на сьогодні не надійшла до МВФ. Ми повідомили нашу Виконавчу раду, що Греція наразі має заборгованість, і зможе отримувати фінансування МВФ, як тільки заборгованість буде погашена», – йдеться в повідомленні.

Водночас представник Фонду зауважив, що МВФ у вівторок отримав запит від грецької влади про продовження зобов’язань по виплаті боргу.

«Цей запит буде направлений до Виконавчої ради МВФ в установленому порядку», – зазначається в документі.

Як повідомлялося, в канцелярії прем’єр-міністра Греції Алексіса Ципраса розглянули пропозицію Єврокомісії, яка передбачає відновлення фінансування Афін в обмін на письмову згоду уряду країни із умовами кредиторів. 

Нагадаємо, в ніч на 28 червня парламент Греції схвалив пропозицію прем'єр-міністра країни Алексіса Ципраса щодо проведення 5 липня референдуму, на якому громадяни вирішать, чи варто приймати умови кредиторів. Зокрема, йдеться про подальшу фінансову допомогу в обмін на заходи бюджетної економії, проти яких завжди виступав нинішній грецький уряд. Крім того, наслідком вибору греків може бути вихід країни із зони євро та перехід на драхму.

Банки Греції закрили до 6 липня, заборонивши переказ коштів за кордон, а також обмеживши суму коштів, що знімають в банкоматах, до € 60 на добу.

Нагадаємо, 30 червня спливає термін погашення Грецією боргу перед МВФ у розмірі € 1,6 млрд. МВФ відмовився відтермінувати платіж, то ж аналітики передбачають, що без підтримки зовні Афіни можуть оголосити дефолт. Увечері цього дня Ципрас попросив ЄС узгодити нову програму порятунку Греції.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.