НОВИНИ

Нафтогаз озвучив позицію України на газових переговорах у Відні

За повідомленням НАК «Нафтогаз», Україна наполягатиме на тому, щоб нова угода діяла щонайменше до кінця першого кварталу 2016 року.

Ефективне рішення газового питання з Росією має бути тристороннім, зобов'язуючим і таким, що фіксує тимчасові домовленості щодо всіх спірних моментів як мінімум до кінця 1 кварталу 2016 року. Про це йдеться у повідомленні, оприлюдненому на сайті Нафтогазу 30 червня.

Згідно з повідомленням, саме такою є позиція української сторони в тристоронніх газових переговорах між Україною, РФ та Європейським Союзом.

«Рішення, яке дозволить забезпечити надійність постачань російського газу в Україну і ЄС до завершення судових розглядів між сторонами в Стокгольмі, повинне зафіксувати тимчасові домовленості з усіх ключових питань, за якими у сторін є розбіжності», - йдеться в повідомленні.

«Крім того, Україна наполягає на підписанні такого рішення у вигляді тристороннього протоколу на рівні міністерств енергетики України, РФ і представника Європейської Комісії, що має забезпечити відповідальне виконання досягнутих домовленостей всіма сторонами процесу. Нафтогаз і ВАТ «Газпром» також повинні підписати доповнення до договору на постачання газу, в якому будуть відображені домовленості, зафіксовані на високому рівні», - додали в Нафтогазі.

Читайте також: Газпром надіслав Нафтогазу умови газопостачання на третій квартал

Нагадаємо, у вівторок, 30 червня, у Відні проходитимуть тристоронні газові перемовини щодо так званого зимового пакету домовленостей про постачання російського газу в Україну. Учасниками перемовин будуть міністри енергетики України та РФ – Володимир Демчишин та Алєксандр Новак. Головуватиме на переговорах віце-президент Єврокомісії Марош Шефкович.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.