НОВИНИ

Соратники Ципраса переконують його прийняти пропозицію кредиторів

За даними грецьких ЗМІ, деякі члени уряду готові погодитись на умови Єврокомісії через тиск, викликаний закриттям банків.

В канцелярії прем’єр-міністра Греції Алексіса Ципраса розглядають пропозицію Єврокомісії, яка передбачає відновлення фінансування Афін в обмін на письмову згоду уряду країни із умовами кредиторів. Про це 30 червня повідомило грецьке видання Ekathimerini з посиланням на власні джерела в уряді.

Згідно з повідомленням, деякі урядовці готові погодитись на умови Єврокомісії через тиск, викликаний закриттям банків, і переконують Ципраса прийняти відповідне рішення.

Крім того, канцелярія прем'єр-міністра вже проінформувала Єврокомісію, що уряд вивчає пропозицію.

Як повідомляється, умови потенційних домовленостей передбачають і прохання Греції щодо того, щоб податок на додану вартість для готелів становив 13%, а не 23%, як того спочатку вимагали кредитори.

Крім того, якщо уряд Ципраса письмово підтвердить свою згоду вже 30 червня, Єврогрупа того ж дня організує екстрене засідання щодо порятунку Афін за участі голови Єврокомісії Жан-Клода Юнкера, лідера групи кредиторів Єруна Діссельблума, канцлера Німеччини Ангели Меркель і президента Франції Франсуа Олланда.

Нагадаємо, 30 червня президент Європейської комісії Юнкер запропонував затвердити фінансову допомогу Греції за умови письмової згоди уряду Ципраса з пропозицією кредиторів. Крім того, в Єврокомісії заявили про перспективи переговорів щодо реструктуризації боргу Греції цього року.

Нагадаємо, в ніч на 28 червня парламент Греції схвалив пропозицію прем'єр-міністра країни Алексіса Ципраса щодо проведення 5 липня референдуму, на якому громадяни вирішать, чи варто приймати умови кредиторів. Зокрема, йдеться про подальшу фінансову допомогу в обмін на заходи бюджетної економії, проти яких завжди виступав нинішній грецький уряд. Крім того, наслідком вибору греків може бути вихід країни із зони євро та перехід на драхму.

Як повідомлялося, банки країни закрили до 6 липня, заборонивши переказ коштів за кордон, а також обмеживши суму коштів, що знімають в банкоматах, до € 60 на добу.

Нагадаємо, 30 червня спливає термін погашення Грецією боргу перед МВФ у розмірі € 1,6 млрд. МВФ відмовився відтермінувати платіж, то ж аналітики передбачають, що без підтримки зовні Афіни можуть оголосити дефолт.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.