НОВИНИ

Річниця підписання Угоди Україна-ЄС: Порошенко перерахував практичні досягнення

Президент розраховує, що за півроку Угода буде повністю ратифікована і набере чинності вже з початком наступного року.

На сьогодні 21 країна ЄС уже завершила процес ратифікації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. Про це йдеться у зверненні президента України Петра Порошенка з нагоди річниці підписання Угоди.

«Сподіваюсь, що за півроку Угода буде повністю ратифікована і набере чинності вже з початком наступного року», – прогнозує президент.

Він перерахував перші практичні кроки, зроблені у напрямку реалізації Угоди.

За його словами, на сьогодні створено інституційні структури взаємодії, і в тому числі відбулась зустріч на найвищому рівні – Саміт Україна – ЄС; Урядом побудовано координаційний механізм виконання Угоди; прискорився процес адаптації українського законодавства до законодавства Європейського Союзу.

«За рік було підготовлено та прийнято значну кількість якісних проєвропейських законодавчих та нормативно-правових актів», – зауважує Порошенко.

«Орієнтуючись на загальноєвропейські цінності, в дусі Угоди про асоціацію, закладених нею принципів політичної асоціації з ЄС, ми продовжуємо роботу над імплементацією низки важливих пріоритетних системних реформ: конституційної реформи; реформи державного управління та антикорупційної; судової реформи; реформи правоохоронних органів; децентралізації; реформи, пов'язаної із питаннями ведення бізнесу»,  – підкреслює глава держави.

Порошенко очікує, що поглиблена та всеохоплююча зона вільної торгівлі з Європейським Союзом запрацює вже в повну силу з 1 січня 2016 року. 

«За рік, що минув, Україна отримала безпрецедентну допомогу з боку ЄС: три програми макрофінансової допомоги для підтримки макроекономічної стабільності держави (близько 3,4 млрд євро), гуманітарну допомогу для громадян України, переміщених з тимчасово окупованих територій та районів проведення АТО (близько 139 млн євро), а також для відновлення інфраструктури Донбасу, грантову допомогу для розбудови держави, технічну допомогу в рамках більш ніж 200 проектів ЄС у різних сферах суспільного життя та державного управління», – зауважив Порошенко.

Президент висловив сподівання на те, що у найближчі роки Україна матиме обґрунтоване право отримати статус країни – кандидата на вступ у ЄС.

Як відомо, у суботу 27 червня виповнюється рік з моменту підписання угоди про асоціацію України та ЄС.

Дивіться також: Як на українську економіку за рік вплинула угода про Асоціацію з ЄС (інфографіка).

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.