НОВИНИ

Франція заморозила мільйонні рахунки у справі Маґнітского – джерела

Також, за даними джерел, у цій справі у Франції затримали жінку російського походження.

Французька влада заморозила мільйони євро на банківських рахунках в рамках розслідування корупційних схем, які намагався викрити перед смертю російський юрист Сєрґєй Маґнітскій. Про це повідомив Reuters.

За даними джерел агентства, розслідуванням справи займаються троє магістратів, які намагаються простежити способи відмивання грошей фігурантами викриттів Маґнітского. Співрозмовники Reuters стверджують, що у Франції вже заморожені кілька мільйонів євро, а також затримана жінка російського походження, яку допитали у цій справі.

Нагадаємо, Сєрґєй Магнітскій, юрист фонду Hermitage Capital, заявив про розкриття великого розкрадання бюджетних коштів, після чого сам був звинувачений в ухилянні від сплати податків. Його взяли під варту. Маґнітскій помер в СІЗО в Москві у 2009 році. Правозахисники впевнені, що Маґнітскій помер через погані умови утримання та відмову у медичній допомозі з боку слідства, яке домагалося від нього свідчень, вигідних для низки корумпованих силовиків. 

У березні 2013 року слідчий комітет РФ припинив кримінальну справу за фактом смерті Маґнітского за відсутністю складу злочину.

У 2012 році в США  прийняли "закон Маґнітского", що об'єднав скасування поправки Джексона-Веніка, яка обмежувала торгівлю між державами, і одночасно ввів візові санкцій щодо порушників прав людини в Росії.

У відповідь у Росії прийняли так званий "закон Діми Яковлєва", що забороняє громадянам США всиновлювати російських дітей.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.