НОВИНИ

Венеціанська комісія вітає децентралізацію в Україні

Зокрема, в комісії схвалюють скасування наглядових повноважень Генерального прокурора, а також статтю щодо місцевого фінансування.

Венеціанська комісія схвально оцінила зміни до Конституції України у частині децентралізації. Про це йдеться у попередньому висновку комісії щодо поправок до української конституції, опублікованому на її сайті.

«Пропоновані зміни до Конституції в частині децентралізації значною мірою сумісні з Європейською хартією місцевого самоврядування. В цілому поправки добре розроблені і заслуговують на підтримку»,  – зазначили у Венеціанській комісії.

Зокрема, в комісії особливо привітали скасування наглядових повноважень Генерального прокурора, а також статтю щодо місцевого фінансування.

Варто зазначити, що це попередній висновок, і це є нетиповою практикою для Венеціанської комісії.

Джерела ЗМІ свідчать, що до цього вдалися через терміновість потреби в політреформі, в той час як наступне засідання Венеціанки відбудеться лише восени.

В той же час, зазначили у Венеціанській комісії, «необхідні дві зміни: повноваження звільняти старост слід надати президенту за рекомендацією Кабміну; в закон має бути додано положення про можливість створення в рамках закону кількох категорій адміністативних/територіальних одиниць чи утворень в рамках адміністративних/територіальних одиниць».

Нагадаємо, напередодні президент України Петро Порошенко заявив, що конституційна реформа в частині децентралізації повинна завершитися до 25 жовтня.

Читайте також: Децентралізація: не те вирішення не тієї проблеми.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.