НОВИНИ

Російський нафтогазовій гігант попри санкції отримав шанс закріпится у Німеччині

На сьогодні Роснєфть спільно з компанією BP контролюють майже чверть німецьких НПЗ.

Попри санкції Заходу проти РФ компанія Роснєфть отримала можливість посилити вплив на німецькому нафтовому ринку. Про це йдеться у публікації на сайті Польського інституту закордонних справ (PISM).

Зокрема, минулого тижня під час економічного форуму в Санкт-Петербурзі стало відомо про покупку 16% акцій НПЗ в німецькому місті Шведт. Угода з французьким нафтовим гігантом Total обійшлася Роснєфті в $ 300 млн. Крім того, була укладена угода з ВР про розподіл активів в спільному підприємстві Ruhr Oel. Загалом впродовж останніх чотирьох років Роснєфть і ВР разом управляли чвертю нафтопереробної галузі Німеччини – їм належали 100% акцій НПЗ в Гельзенкірхені, 37,5% - в Шведті , 25% BayernOil в Нойштадті  і 24% MiRO в Карлсруе.

Якщо німецька влада схвалить угоду про розподіл активів Ruhr Oel, BP отримає 100% акцій НПЗ в Гельзенкірхені, а решта відійде Роснєфті. Через угоди з Total і BP російська компанія отримає 54% акцій стратегічно важливого НПЗ у Шведті, розташованому на кордоні з Польщею.

НПЗ у Шведті виробляє десяту частину всієї нафти в Німеччині - близько 10-12 тонн на рік – однак майже повністю задовольняє енергетичні потреби Бранденбурга, Мекленбург-Західної Померанії та Берлінського регіону. Ще однією особливістю згаданого підприємства є те, що воно працює на більш дешевій російській нафті, і має для цього необхідну інфраструктуру.

Читайте також: Російські компанії вибули з сотні найдорожчих у світі

Експерти польського інституту закордонних справ стверджують, що окрім продажів сирої нафти і доступу до НПЗ російська влада планує втримати позиції на західноєвропейських ринках завдяки нижчим цінам. Крім того, нещодавно прийняті зміни до Податкового кодексу РФ, які передбачають збільшення оподаткування виробників нафти і одночасно зниження тарифів на експорт. Цілком можливо, що Роснефті вдасться переконати російські податкові органи відмовитися від митних зборів, пояснюючи, що компанія імпортує нафту на свій НПЗ в Німеччині. Крім того, такі схеми дозволять не лише збільшити прибутки та закріпити позиції Роснєфті, а й посилити німецько-російську промислову співпрацю загалом.

Читайте також: Канада включила в санкційний список компанію "Роснефть", а також 37 приватних осіб

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.