НОВИНИ

Путін обіцяє Україні газ "не дорожче, ніж Польщі"

Виходячи зі слів президента РФ про "неможливість надавати знижку в повному обсязі", вартість палива для України може зрости.

Росія не може надавати Україні таку ж знижку на газ, як це було раніше, але продавати газ буде «на рівні сусідніх країн». Про це заявив президент РФ Владімір Путін під час нараді зі членами уряду.

«Ми не можемо надавати в такому ж обсязі знижку (Україна), як це було раніше, але в будь-якому випадку кінцева ціна для українських споживачів не повинна бути вище, повинна бути на рівні сусідніх країн, таких, як Польща», – сказав Путін.

Після цього голова Міненерго РФ Алєксандр Новак повідомив, що тристоронні консультації Росія-ЄС-Україна щодо газу продовжаться протягом найближчого тижня.

«Черговий раунд цих консультацій ми запланували на кінець цього місяця з урахуванням того, що закінчується знижка, надана на другий квартал», – зазначив він.

За словами Новака, Росія планує ставити на цих перемовинах питання про необхідний рівень газу в підземних газових сховищах України, який необхідно закачати до початку осінньо-зимового періоду – до 15 жовтня.

Як повідомлялося, Газпром та Нафтогаз подали взаємні позови щодо чинності газових контрактів 2009 року до Стокгольмського арбітражу.

Нагадаємо, що рішення Стокгольмського арбітражу на варто чекати раніше осені 2015 року.

На час судового процесу Нафтогаз та Газпром укладають короткотермінові газові контракти терміном на шість місяців. У Росії такі контракти називають «тимчасовою знижкою на газ» та доповненням до контрактів 2009 року. Україна ж повністю розділяє контракти 2009 року та нинішні короткотермінові.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.